Wpis z mikrobloga

@laporte: typowe myślenie degenów, tymczasem zarobieni ludzie na procencie składanym inwestują na dekady, ale wykopek chciałby być bogaty już jutro rano po wkładzie 100zł dlatego straci i te 100zł.

Policz sobie 100%/rocznie w skali dekady czy to mało.. zakładając początkowe 10 000zł.
  • Odpowiedz
100% w rok to mało??? To jest podwojenie majątku


@maggotbrain15: no przecież jak zainwestuje 5000 to po roku będe miał 10 a po 2 latach 20k. To jest lepsze niż nic ale do bogactwa daleko.
  • Odpowiedz
@laporte: jakby ci tu powiedzieć, w Bitcoinie nie chodzi o to, żeby być bogatym, tylko żeby mieć pełną kontrolę nad majątkiem (klucze) i być odpornym na politykę banków centralnych i rządów. Wzrost ceny to efekt szmacenia fiatów plus oczywiście adopcji.
  • Odpowiedz
w Bitcoinie nie chodzi o to, żeby być bogatym, tylko żeby mieć pełną kontrolę nad majątkiem (klucze) i być odpornym na politykę banków centralnych i rządów.


@maggotbrain15: To była filozofia założycieli, ale już dawno jest nieaktualna. Większość inwestorów, i wszyscy którzy zainwestowali ostatnie kilka lat ma na celu jedynie wyższą wartość wymierzaną w fiatach. Wszyscy chcą się bogacić.
  • Odpowiedz
@laporte: filozofia Satoshiego była jeszcze inna - waluta, środek płatności. Z czasem wyszło, że Bitcoin lepiej nadaje się do tezauryzacji niż do płacenia. Ale tu dalej nie chodzi o bycie bogatym, tylko o brak dewaluacji oszczędności. Chcesz być bogaty, to załóż firmę i ją rozwijaj
  • Odpowiedz