Wpis z mikrobloga

  • 0
@OraclePL nigdy nie spotkałem się z takimi redukcjami, bo nikt nie nabija klimatyzacji sprężonym powietrzem - to wprowadza niepożądana wilgoć do układu. Ciężko będzie Ci znaleźć taką gotową redukcję, będziesz musiał pewnie skręcić sobie coś z kilku różnych złączek.
  • Odpowiedz
  • 0
@Xargo1: no właśnie chciałem nabić klimę w aucie powietrzem ze sprężarki :) i dodać odczynik UV. Mam nieszczelność (test próżniowy : po 1min ciśnienie wraca do pokojowego w układzie). Pompę próżniową mam więc po tej czynności szybko odessam.
@konski dzięki za tipa, może w ten sposób ogarnę..
  • Odpowiedz
  • 0
@OraclePL skoro masz pompę próżniową, to czemu nie zrobisz próżni i nie zaciągniesz kontrastu podciśnieniem? Aby się dobrze rozprowadził i tak musi później pracować z cieczą (czynnikiem chłodniczym), nabicie powietrzem w tym przypadku niewiele da.
  • Odpowiedz
  • 0
@Xargo1: przecież kontrast zostanie imho odrazu odessany. Pierwszy raz słyszę o takiej metodzie.
Po to sie robi to w 5barach+ zeby wycisnac kobtrast z nieszczelnosci.
  • Odpowiedz
  • 0
@OraclePL kontrast musi się zmieszać z olejem i krążyć w pracującym układzie. Samo napelnienie kontrastem i powietrzem pod ciśnieniem niewiele da, bo kontrast nie rozprowadzi się po całej instalacji. Poza tym jeżeli chcesz sprawdzać pod ciśnieniem to łatwiej i taniej zrobić to za pomocą rozcieńczonego 1:4 mydła w płynie.
  • Odpowiedz