Wpis z mikrobloga

Ile macie/mieliście oszczędności w wieku 26/27lat?
Wiadomo, jest to specyficzny wiek, gdzie jedni są aktywni na rynku pracy od 8 lat, a niektórzy kończą studia i podejmują pierwszą poważną pracę.

Ja mam na koncie aktualnie 36k oszczędności. To spoko jak na ten wiek? Co sądzicie?
#kiciochpyta #przegryw #nieruchomosci
  • 21
  • Odpowiedz
@VaizardOmbre: ja ci powiem ile miałem jak brałem kredyt w wieku 28. Wówczas podejmowałem moje najważniejsze i najbardziej obciążające portfel decyzje w życiu.

180k na wkład własny mieszkania
50k na samochód
Jakas niewielka poduszka finansowa po takich wydatkach została ze
  • Odpowiedz
  • 0
@luxixa:
Studiowałem - prawo, aktualnie 3 rok apki, więc +- 20k wydałem jeszcze na naukę. Rok temu kupiłem też swoje pierwsze auto za 35k.

@Rustyyyy
Całkiem spoko kwota. Ja zbieram na wykończenie, na szczęście rodzice dadzą na
  • Odpowiedz
Hmm, to w sumie nie mam co się tak martwić o swoją sytuację jak mam 23 lata i 50k na koncie
Półtora roku już w Norwegii
  • Odpowiedz
@VaizardOmbre: 27 lat pracuje od końca studiów czyli od 23 roku życia plus w wakacje czasem pracowałem mam łącznie 230 tys oszczędności lokaty, giełda, obligacje i samochód warty teraz z 30-35 tys. Przy czym mieszkam z rodzicami którzy płacą za wszystko (jedzenie, utrzymanie domu, rachunki) dodatkowo żyję jak śmieć i nie wydaje na nic żadnych pieniędzy (nigdzie nie wyjeżdżam itp pracuję, chodzę na siłkę, siedzę przed kompem i czytam książki
  • Odpowiedz
@VaizardOmbre: nie porównuj się do innych, nie warto. Jednym rodzice fundują studia i mieszkanie na czas studiów, inni sami muszą na to zapracować. Jedni dostają mieszkanie, w którym mieszkają i nie muszą płacić za wynajem ani odkładać na wkład, albo dostają dużą darowiznę, inni nie. Jedni zdobyli dobrze płatną pracę inni nie (nie każdemu się udaje i czasem to kwestia ciężkiej pracy i kwalifikacji a czasami też szczęścia, bo w
  • Odpowiedz