Wpis z mikrobloga

@innv: Spoko.
Ja znam inną trochę wersję- przy inflacji powyżej targetu 2%, rynkach na ATH, jedyne cięcie stóp jest możliwe, kiedy wszystko zacznie się rozpadać.
Podnoszenie stóp jest po to, żeby zatrzymać inflację oraz ekspansję giełd, rynku nieruchomości itd.
Gdyby obniżyli kiedy jest dobrze, to wywołaliby jeszcze większe wzrosty. To wywołałoby wealth effect, tańszy pieniądz i wzrost inflacji.
Analitycy w tym momencie piszą głupoty i ściemę dla mas. Chyba, że
  • Odpowiedz
@innv:
A słuchałeś chociaż ze zrozumieniem co wczoraj mówił Powell?
Oni się jeszcze z lasu nie wydostali
Pamiętaj że obniżka może nastąpić równie dobrze ze złych powodów. Nawet nie słuchaj ignorantów dla których wszystko jest cacy. Konsument w USA jest słaby - oczywiście Powell mówił że dalej Amerykanie wydają - zapomniał dodać że tak się stało tylko dlatego że usłyszeli że inflacja spadła i że będą cięcia stóp a co
  • Odpowiedz
@tom-ek12333:
Hehe właśnie coś podobnego napisałem
https://wykop.pl/wpis/76709407/jak-fed-na-jesien-obetnie-stopki-to-cala-gielde-ka#269160097

To dokładnie miało miejsce kilka miesięcy temu jak zaczęli bredzić o obniżce stóp - od razy fabryki ruszyły,ludzie zaczęli znowu brać rzeczy niepotrzebne na kredyt (a od tego są grube odsetki),bukować koncerty, wycieczki, dolar się osłabił, surowce urosły, dodatkowe miejsca pracy, nastąpiło poluźnienie kondycji finansowych gdzie trzeba je zacieśniać i kolejny wystrzał inflacji - już nie mówię że znowu zaczęli wrzucać siano na
  • Odpowiedz
To dokładnie miało miejsce kilka miesięcy temu jak zaczęli bredzić o obniżce stóp - od razy fabryki ruszyły,ludzie zaczęli znowu brać rzeczy niepotrzebne na kredyt,bukować koncerty, wycieczki, dolar się osłabił, surowce urosły, dodatkowe miejsca pracy nastąpiło poluźnienie kondycji finansowych gdzie trzeba je zacieśniać i kolejny wystrzał inflacji - już nie mówię że znowu zaczęli wrzucać siano na rynek bilion co sto dni

@Questorius: dla większości niezrozumiałe jest, że krach =
tom-ek12333 - >To dokładnie miało miejsce kilka miesięcy temu jak zaczęli bredzić o o...

źródło: obraz

Pobierz
  • Odpowiedz
@tom-ek12333:
Bo przecież Powell im tego nie powie. Obniżki będą tylko i wyłącznie aby ratować gospodarkę a nie bo jest cacy. Za długo to już trwa inflacja zapuściła korzenie i pozostanie z nami na długo. Jak w ogóle można wierzyć opowieści : oooo patrzcie inflacja spadła !!!! gdzie spadła ?chyba na papierku. Czy ludzie płaca mniejsze raty?paliwo jest tańsze? domy mieszkania w dostępnej cenie? energia spadła? jedzenie ? Generalnie ludziom
  • Odpowiedz
@tom-ek12333: krach = obniżki stóp, ale tylko jeśli te obniżki wynikają z próby ratowania gospodarki przed recesją, a nie gdyby te obniżki były normalną reakcją na spadek inflacji. Co się najprawdopodobniej nie wydarzy, bo nie mogą zdusić inflacji, więc pewnie będą cięcia by ratować się przed recesją.

Panuje też takie przekonanie, że jak Bidet wygra, to giełda jebnie. A do tego ta dziwna sytuacja, że obiecali obniżki stóp i ludzie
  • Odpowiedz
@tom-ek12333: Mój próg bólu to 10%. W przypadku NVIDIA to 5%, bo jest moją najbardziej ryzykowną inwestycją i trzymam raczej na short term, czekając aż potanieje. Jak mi wyczyści stop lossa w jednej spółce, to analizuję czemu był spadek, bo przecież nie bez powodu. I jeśli widzę potencjał do wzrostu, to odkupię, jeśli nie jestem skłonny zaryzykować, to przenoszę kapitał do innej spółki. Nie siedzę z kryształową kulą przed monitorem,
  • Odpowiedz
@tom-ek12333: ja kupuję akcje spółek technologicznych takich jak Google, Microsoft, AMD. No i VISA też mam. NVIDIA to mała część mojego portfolio, bo się spóźniłem na ten okręt, ale coś tam sobie zarobię przynajmniej zanim pęknie. Dla mnie spadek o 10% już jest niepokojący - może to być korekta, może nie. Ale biorąc pod uwagę, że rynek jest napompowany osobami, które wierzą w nierealne wyniki i ceny akcji z dupy,
  • Odpowiedz
@tom-ek12333:
To jest bardzo bobry sektor na stagflacje - ładnie ostatnio żarło, jak kilka dni temu pisałem o shorcie weszło pare złociszy i uciekłem, miałem też pozycje na kopalniach złota gdx. To że ja piszę o tym że to wszystko jest palce pisane to nie oznacza że nie wchodzę w longi pisałem 2 dni temu na temat Appla że widzę longa, ale nie dało mi wejść w pozycje bo liczyłem
  • Odpowiedz