Wpis z mikrobloga

Kończę swoją poduszkę finansową i zastanawiam się co dalej robić ze swoimi pieniędzmi. Wymyśliłem taktyczkę polegającą na tworzeniu 12 tysięcznych cegiełek do wsadzania w jakieś instrumenty. Jestem totalnym pisklakiem w tych tematach, a z tego co widzę wypowiadają się tu hardkor geeki już wiedzące co w trawie piszczy. Obce mi są pojęcia shortowania itp. Moja wiedza, niepewność, temperament, czas i zasoby nie pozwalają mi na takie zwinne obracanie hajsem (stąd teoria tych cegiełek). Właśnie jestem gotowy na to aby wrzucić gdzieś pierwsze 12k PLN.

I teraz kilka pytań, czy taka taktyka ma sens? Czy akcje CD projektu RED są dobrym wyborem na pierwszą taką cegłę? Wyobrażam sobie że na premierę ich nowej gry kurs znów wystrzeli + oni sami skupują swoje akcje (co prawda w celu umorzenia). No właśnie, co to właściwie może oznaczać na przyszłość gdy spółka sama umarza swoje akcje?

Moja logika wydaje się być zajebiście spójna i nie widzę w niej luk, a co Wy o niej sądzicie?
Widzicie, z samych założeń nie liczę na szybki zysk, tylko raczej taki w perspektywie 2-3 lat.

#gielda #inwestowanie
  • 4
  • Odpowiedz
@wagonek: 2-3 lata na akcjach to właśnie szybki zysk. Jeśli nie wiesz jeszcze co robisz to nie kupuj losowych akcji w takiej perspektywie. Jeśli chcesz zacząć wystawiać swoje oszczędności na ryzyko to zacznij od ETF na cały świat i zobacz jak to jest kiedy raz rośnie a raz spada. Teraz może Ci się wydawać że 12k PLN to nie dużo i kupisz CD Projekt i nawet jak spadnie to nic,
  • Odpowiedz
@wagonek: inwestomat.eu albo jak nie chcesz wertować artykułów to możesz kupić jego książkę za śmieszne pieniądze, po której będziesz dokładnie wiedział jak zbudować portfel
  • Odpowiedz
@wagonek: Jeżeli masz pojęcie o tej spółce i to jakie ma perspektywy to możesz próbować. Jak widać na załączonym obrazku, CD projekt odwzorowuje zachowanie pseudo technologicznego funduszu ARKK.

Jeżeli naprawdę interesuje Cię longterm to znaczy, że możesz też poczekać. Jeżeli świerzbią Cię palce, to o żadnym longtermie nie ma mowy, kiedy cena zacznie spadać.
Możesz zrobić tak jak jest tu napisane, a totalnie zwiększysz swoje szanse na zysk bez niezrealizowanej
tom-ek12333 - @wagonek: Jeżeli masz pojęcie o tej spółce i to jakie ma perspektywy to...

źródło: obraz

Pobierz
  • Odpowiedz