Wpis z mikrobloga

@WaveCreator: rowerzysta, na podstawie przepisu sprzed chyba 2 lat że pieszy zawsze ma pierwszeństwo. Nawet jakby nie było tego przepisu to rowerzyście warto ustąpić, to kosztuje z 15 sekund twojego czasu a może zaoszczędzić awantury, wzywania policji i kto wie jeszcze czego
  • Odpowiedz
czyzby to w odpowiedzi na tego dzbana co sie wrypal w auto na przejezdzie i probuje ludziom w wmowic, ze to nie jego wina ( ͡ ͜ʖ ͡)


@KupujacKarmeDlaKotaNieMajacKota: tamten przejeżdżał chyba w poprzek głównej, więc jeśli do zdarzenia nie doszło kiedy samochód omijał rowerzystę na przejeździe, to rowerzysta wymusił pierwszeństwo. Tu na obrazku samochód nie ma pierwszeństwa w żadnej sytuacji, nawet kiedy jest pierwszy na przejeździe.
  • Odpowiedz
@WaveCreator: ten kto znajdzie się pierwszy na przejeździe rowerowym. Linia warunkowego zatrzymania jest za przejazdem, więc ten znak nie dotyczy przejazdu rowerowego tylko skrzyżowania z ulicą.
  • Odpowiedz
Linia warunkowego zatrzymania jest za przejazdem, więc ten znak nie dotyczy przejazdu rowerowego tylko skrzyżowania z ulicą.


@pokpok: A-7 nigdy nie dotyczy przejazdu, bo przejazd jest częścią jezdni na której jest wytyczony. (W przeciwieństwie do ddr, która jest częścią drogi, wzdłuż której biegnie.)
  • Odpowiedz
@Bogdan_Adamiec_: ja osobiście stosuje zasadę ograniczonego zaufania, czekam i obserwuje czy się ktoś zatrzyma, sam jestem kierowcą i wiem że czasami jest się myślami gdzieś indziej i się nie zatrzymasz przed przejściem, także o mnie (przynajmniej jako pieszego) się nie martw
  • Odpowiedz
ten kto znajdzie się pierwszy na przejeździe rowerowym. Linia warunkowego zatrzymania jest za przejazdem, więc ten znak nie dotyczy przejazdu rowerowego tylko skrzyżowania z ulicą.


@pokpok: generalnie to znak ten dotyczy najbliższej jezdni. Wydzielona droga rowerowa nie jest jezdnią więc w mojej opinii rowerzysta nie ma tu pierwszeństwa.

@Wredna_pomarancza honotu
  • Odpowiedz
@WaveCreator: Jak nie chcesz spędzić najbliższych kilku godzin w oczekiwaniu na psy i kilku lat w sądach, to puszczasz pedalarza, bo według planisty, to powinieneś mieć szyję na zwyżce albo co najmniej wysięgniku i widzieć zza ścieżki, czy możesz wyjechać na ulicę
  • Odpowiedz