Wpis z mikrobloga

Ceny najmu r/r spadły nawet i 30%, a rentierzy odgrażają się, że jak Domański wprowadzi 19% dochodowego od zysków z najmu to PRZERZUCO na najemców XD

Na kogo wy chłopy chcecie coś przerzucać jak nie ma chętnych na najem.

Zrównanie tego podatku z podatkiem Belki powinno nastąpić już dawno.

#nieruchomosci #ekonomia #gospodarka #wkpinvestments
  • 34
  • Odpowiedz
@mickpl

Czytam od rana tego typu komentarze i tak samo się zastanawiam, już widzę jak każdy będzie chciał przenosić i się zderzy ze ścianą, że rynek powoli przestaje przepłacać, bo Ukraincy uciekaja, demografia kuleje i też więcej Polaków mimo wszystko się na swoje wynosi przez te kredyty i to właśnie dlatego landlorduchy dostaną w #!$%@? i tylko będą mogli liczyć na ewentualny wzrost wartości nieruchomości.

Już nawet nie mówię, że taki
  • Odpowiedz
@mickpl: moim zdaniem zapowiedzi tej podwyzki ryczałtu od najmu to taktyka identyczna jaką miał PIS przez wprowadzeniem beki2%.

Opowiadali o rejestrach cen transakcyjnych live, o ukróceniu handlowania cesjami, o ukróceniu flipperów, o ukróceniu prowizji pośredników, o limitach ceny max przy dopłacie i pewnie o cyzms żapomniałem.
Podnosili to tylko by podbijać stawke w negocjacji ile talizek ze złotem ma przyniesć Narkun do MRIT.

Tu jest podobnie. Negocjują podbijając stawke.
  • Odpowiedz
@mickpl:
Wszystkie zyski i straty powinny być liczone w ten sam sposób. Nie ważne gdzie i jak zarobiłeś, praca, akcje, wynajem, lokata, na koniec roku wypełniasz pit i rozliczasz wszystko według tej samej skali! Ewentualnie plus kataster z jakąś sensowną kwotą wolną!
  • Odpowiedz
Ceny najmu r/r spadły nawet i 30%


@mickpl: żródło: instytut danych z dupy?
Od blisko roku wynajmuję mieszkanie i jak dotychczas, informowałem najemnów trzykrotnie o podwyżce kwoty w związku z podwyżką czynszu, a ani razu o jakiejkolwiek obniżce.
  • Odpowiedz
Na kogo wy chłopy chcecie coś przerzucać jak nie ma chętnych na najem.


@mickpl: mhm ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Toć to samo się mówiło, że koszty inflacji nie wrzuci się do najmu, bo nie będzie chętnych. I co? Czynsze zdrożały.
  • Odpowiedz