Wpis z mikrobloga

Byłam wczoraj w Urzędzie Pracy. Pomijając całe chamstwo i traktowanie z góry, to jeszcze dostałam pytanie czemu nie mam zasiłku z Niemiec, skoro tam pracowałam.

Aha xD czyli wg biurwy każdy kto nie ma roboty chce ciągnąć kasę z socjala.

Dostałam jeszcze pytanie czy nie chce iść na staż


Ten kraj, to mem.

Zarejestrowałam się tam głównie dla ubezpieczenia, nic poza tym od nich nie chce. Jednak od wczoraj chodzę #!$%@? i zniesmaczona. Jak tam pójdę we wtorek, to chyba już nie wytrzymam i #!$%@? jej w łeb tą pleksi, za którą 8h siedzi i pierdzi w fotel.
  • 76
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ish_waw

Ubezpieczenie NFZ jest normalnie płatne parę stówek. Pójście do urzędu, żeby dali za darmo, jest ciągnięciem socjalu, i to na śmieszną kwotę.


Nie, nie jest.
  • Odpowiedz
@oficjalniemartwa akurat baby z urzędu to prawie zawsze koszmar , jak muszę do jakiegoś urzedu to mnie z miejsca krew zalewa jak te stare biurwy się zachowują , widać mentalnie jeszcze nie wyszły z komuny i myślą że są święte
  • Odpowiedz
@Lambo994: chodziło mi raczej o sam fakt że w UP proponuje się głównie staże, które są głównopłatne. Po to powinna być ta instytucja żeby znaleźć ludziom pracę, a nie staż, który dostanie każdy studenciak z drogi. Generalnie zmierzam do tego że powinni pozamykać te UP w #!$%@?, bo powiedzmy sobie szczerze - nikt przez UP pracy chyba nie znalazł, jak już to właśnie taką na przeczekanie.
  • Odpowiedz
@oficjalniemartwa: witaj w klubie bo także chodzę tylko po ubezpieczenia jak wróciłem zagranicy
Wciskaj kit że nic ciekawego nie ma albo że za jakiś czas podobnie będzie jechać do Niemiec to wizytą trwa chwilę.

Jeśli chodzi o staż to chyba jakiś januszowy scam.
Szukają frajera na okres 3/6 miesięcy co będzie za pół wypłaty robił xD. Nikt mi nie wmówi że typowa praca biurowa wymaga więcej niż max 2 tyg
  • Odpowiedz
Śmieszy mnie jak Cię wszyscy oskarżają o 'ciągniecie socjalu' xD Politycy rozkradaja grube miliardy a tu ktos chce miec ubezpieczenie społeczne i nagle wielkie oburzenie. Socjal trzeba ciągnąć w każdy mozliwy sposób! Może jak zabraknie kasy to ktoś sie wtedy obudzi, że to głupota.
  • Odpowiedz
Byłam wczoraj w Urzędzie Pracy. Pomijając całe chamstwo i traktowanie z góry, to jeszcze dostałam pytanie czemu nie mam zasiłku z Niemiec, skoro tam pracowałam.


@oficjalniemartwa: no właśnie, dobre pytanie. Może spytała ze szczerej troski, przecież jeżeli pracowałaś w Niemczech legalnie to powinnaś dostać zasiłek niecałe 2000 zł
  • Odpowiedz
1/16 etatu na umowę zlecenie


@zpue: dlaczego w takim przypadku składka na ubezpieczenie zdrowotne wynosi 100zł, a dobrowolnie aż 700zł na miesiąc? Kto dopłaca pozostała część?
  • Odpowiedz
@Patryk4 W przypadku 1/8, czy 1/16, składka na ubezpieczenie zdrowotne wynosi 0 zł. To 100 zł, to opłaty za emerytalne, rentowe i chorobowe. A dlaczego zdrowotna, to 0, bo wynika to z przepisów ustawy.

Zgodnie z art. 83 ustawy zdrowotnej, w przypadku gdy składka na ubezpieczenie zdrowotne obliczona przez płatnika (m.in. pracodawcę czy zleceniodawcę) jest wyższa od kwoty zaliczki na podatek dochodowy, obliczonej zgodnie z przepisami ustawy o PDOF w brzmieniu obowiązującym na dzień 31 grudnia 2021 r., składkę obliczoną za poszczególne miesiące obniża się do wysokości tej kwoty (zaliczki).
Przykładowe obliczenie:

Podstawą obliczenia zaliczki na podatek dochodowy przy takiej umowie jest – 52,00
  • Odpowiedz
@oficjalniemartwa: akurat ze stażu można zrezygnować z dnia na dzień, tylko wtedy tracisz ubezpieczenie. Jak chcesz szukać pracy będąc na stażu to trzeba wypełnić wniosek o bezpłatny dzień urlopu - i cyk potrącają Ci z tego stażowego za każdy taki dzień. Jak znajdziesz pracę to informujesz UP że znalazłaś pracę i rezygnujesz ze stażu i trzeba skan nowej umowy o pracę wysłać, a stażowego pracodawcę można poinformować dzień wcześniej.

Jezeli trafisz do jakiegoś urzędu na staż to nawet spoko opcja(ale pod warunkiem że bierzesz udział w kilku innych rozmowach o pracę i czekasz na wyniki). Praca lajtowa bo przez pierwsze 2-3 tygodnie to jakieś przekładanie papierów. Jak zobaczą że chcesz pracować i się nadajesz to nawet zaproponują stanowisko z minimalną pensją jaką u nich jest. Jak nie wykażesz chęci pracy to przez te 6 miesięcy będą organizować Ci różne niewymagające zadania. Jak do fabryki smrodu to za grosz się nie opłaca.

Staże są po to by pracodawca miał darmową siłę roboczą. Bo za staż płaci
  • Odpowiedz
  • 1
@oficjalniemartwa Znam to z autopsji...
Zeszłego roku lipca też zjechałem do Polski. W sierpniu poszedłem do UP (nie szedłbym, ale musiałem iść, bo samochód swój z UK przerejestrowywałem, więc był jakiś papierek z Polski, że jestem tutaj ubezpieczony i zameldowany), ale do rzeczy... po przybyciu na miejsce dali mi stos kartek A4 abym wypełnił swoje dane w tym: kiedy na urlop jeździłem, pracowałem, chorowałem... i to z sprzed 15 laty! Jak #!$%@? mam se przypomnąć, kiedy 15 lat temu robiłem sobie wolne czy chorowałem, loedyxJa noe pamoętam, co robiłem moesiąc temu?
To jeszcze #!$%@?..., chcieli wszystkie papiery, gdzie pracowałem. Adres firm, numery telefonów, angielskich urzędów pracy co moeli się z nimi skontaktować aby mi przyznać zasiłek xD...
Po miesiącu z UP przychodzi powiadomienie, że nie mogą skontaktować się z byłym pracodawcą... xD
#!$%@?, nie mogą? Mają numery telefonów, e-maile... i dla tego nie dadzą mi zasiłku...
No to #!$%@?ć ich..., oni mnie, to Ja ich i tak dalej jestem u nich w UP i mam u nich ubezpieczenie i składki emeeytalne... xD Dodatkowo pracuję prywatnie sam na siebie, choć w przyszłym tygodniu już legal jako
  • Odpowiedz