Wpis z mikrobloga

Byłam wczoraj w Urzędzie Pracy. Pomijając całe chamstwo i traktowanie z góry, to jeszcze dostałam pytanie czemu nie mam zasiłku z Niemiec, skoro tam pracowałam.

Aha xD czyli wg biurwy każdy kto nie ma roboty chce ciągnąć kasę z socjala.

Dostałam jeszcze pytanie czy nie chce iść na staż


Ten kraj, to mem.

Zarejestrowałam się tam głównie dla ubezpieczenia, nic poza tym od nich nie chce. Jednak od wczoraj chodzę #!$%@? i zniesmaczona. Jak tam pójdę we wtorek, to chyba już nie wytrzymam i #!$%@? jej w łeb tą pleksi, za którą 8h siedzi i pierdzi w fotel.
  • 76
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rejestrowanie się jako bezrobotny, żeby mieć ubezpieczenie, to nie jest ciągnięcie socjalu?


@JoeGlodomor: dla państwa wyszłoby taniej dać każdemu ubezpieczenie zdrowotne niż utrzymywać te urzędy pracy.
  • Odpowiedz
@znikam5: no i co wtedy zrobił byś z byłymi pracownikami urzędu pracy? Staż z układania octu na palecie? Ale kto by ich tam wtedy wysłał.
  • Odpowiedz
po pierwsze trzeba mieć meldunek(blablabla)Chce pracować.


@oficjalniemartwa: ja to wszystko rozumiem tylko nie rozumiem twojego podejścia, kobieta w urzędzie sensownie zapytała czy skoro ostatnio pracowałaś w Niemczech to czy nie wolisz jednak socjalu 4 gospodarki świata zamiast naszego.
A z twojej strony oburzenie. Kobieta pracuje w urzędzie i ma dziennie kilkadziesiąt takich petentów jak ty, każdy ma swoją historię i swoją sytuację, a ona też nie jest wróżką.
  • Odpowiedz
rejestrowanie się jako bezrobotny, żeby mieć ubezpieczenie, to nie jest ciągnięcie socjalu?


@JoeGlodomor: Ubezpieczenie zdrowotne to świadczenie socjalne?
Zabawne jest też Ukraińcy dostają ubezpieczenie po przekroczeniu granicy, a Polak musi robić jakieś akrobacje w urzędach, gdzie urzędnicy zrobią wszystko aby cię z tego rejestru wykreślić i pozbawić ubezpieczenia, bo w tabelkach statystyka musi się zgadzać XD
  • Odpowiedz
@JoeGlodomor: ale opieka zdrowotna to nie socjal. To jest coś co Państwo ma zapewnić wszystkim obywatelom. Jednak jak jesteś bezrobotny to musisz przejść tą procedurę.

68. Każdy ma prawo do ochrony zdrowia. Obywatelom, niezależnie od ich sytuacji materialnej, władze publiczne zapewniają równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych.
  • Odpowiedz
@oficjalniemartwa 1900 brutto czy netto? Jak na rękę to moglo być gorzej, przynajmniej waloryzują - kolega kilka lat temu za staż dostawał 1000-1100 PLN (zakres obowiązków identyczny jak normalni pracownicy ofc)
  • Odpowiedz
@fizzly A ja zapytam czy siedząc w domu za 0 zł będziesz w stanie opłacić czynsz i się utrzymać? Na stażu wymagania są znacznie niższe niż w pracy na etacie za minimalną gdzie dana osoba zarobi 3200 czy tam 3400, ale zapieprza w jakimś kołchozie zamiast robić sztukę dla sztuki.

Wiadomo,że staż to opcja na przeczekanie i szukanie normalnej pracy. Natomiast lepiej być nawet te 2 koła do przodu co miesiąc.
  • Odpowiedz