Wpis z mikrobloga

Tyle lat nauki tego angielskiego, a i tak jak ludzie gadają to dla mnie jest jeden wielki bełkot. Z którego wyłapuję okazjonalnie pojedyncze słowa. Zaczynam przypuszczać, że mam jakieś problemy ze słuchem. Że moje uszy nie potrafią wyłapać pewnych dźwięków, i że przez to słowa zlewają się ze sobą. Wkrótce zamierzam się zbadać. Mam również wadę wymowy, przez co nawet po polsku mówię wolniej niż przeciętna osoba i do tego tak charakterystycznie akcentuje wyrazy w zdaniach, to po angielsku to już śmiech na sali (⁠/⁠¯⁠◡⁠ ⁠⁠ ⁠◡⁠)⁠/⁠¯⁠ ⁠~⁠ ⁠ #przegryw
  • 10
  • Odpowiedz
@maupishoon: Jak nie uzywasz codziennie jezyka, to sie nigdy nie nauczysz. Ja ogladam anime zawsze z angielskimi napisami. Tak samo filmy. Do tego 4chan, reddit, youtube i twitch. Zwykle nie potrzebuje napisow na youtube, a twitch to sa transmisje na zywo, wiec nawet ich nie ma.
  • Odpowiedz
  • 0
@akaisterne: no właśnie postanowiłem ostatnio słuchać więcej jakuchś dłuższych rzeczy po angielsku, bo do tej pory to były tylko jakieś pojedyncze krótkie filmiki, mam nadzieję że to coś da
  • Odpowiedz