Wpis z mikrobloga

#motocykle

Czy warto dopłacić żeby używany moto miał automatyczną skrzynię biegów?
Obiektem pytania jest taka honda NC 700x z ~2013 roku.
Bez DCT koło 18 tysięcy
Z automatem 22 tysiące
Przydatne to w jeździe? Często się psuje? Nie pójdę mieszkać pod most próbując to naprawić?
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przydatne to w jeździe? Często się psuje? Nie pójdę mieszkać pod most próbując to naprawić?


@Panas: Bardzo dużo sobie ludzi chwali. Popatrz po forum\grupie FB Hondy NC. Ogólnie moto mega bezawaryjne. Sama skrzynia również.
  • Odpowiedz
@Zielony34: tak jak z autem - jak pojeździsz automatem to już nie ma powrotu do manuala. Zajebista wygoda, zwłaszcza w połączeniu z tempomatem. Można skoncentrować się na innych aspektach jazdy zamiast na wachlowaniu sprzęgłem i biegami. Masz przy kierownicy możliwość zmiany biegów możesz jeździć jak manualem, ale gwarantuje że nie będziesz chciał. Teraz pokazali jakiś pseudo automat w GSie, tam nawet ma być normalnie dzwignia biegów jak będziesz miał kaprys
  • Odpowiedz
tak jak z autem - jak pojeździsz automatem to już nie ma powrotu do manuala


@debenek: Tak, słyszałem często tę opinię.

a tymczasem zostaje z afryką


@debenek: A, to już masz Afrykę z DCT? Faktycznie, miała być taka wersja. Mnie zastanawia NT100. Tam też podobno bardzo chwalona jest ta skrzynia. No, a o NC to na prawdę sporo bardzo dobrego przeczytałem. Właściwie nie ma chyba o czym pisać,
  • Odpowiedz
@Zielony34: kilka razy wyskoczył mi jakiś błąd skrzyni - objawiało się tym, że nie zmieniała biegów. Po wyłączeniu moto i ponownym odpaleniu wracało do normy. Mam już drugą afrę, poprzednia manual a ta DCT
  • Odpowiedz
@Panas: tylko ostrożnie, bo jak się zdecydujesz, to wybór kolejnego motocykla będzie dość ograniczony, bo praktycznie nikt poza Hondą nie robi ( ͡° ͜ʖ ͡°) a w tym serio sie można zakochać XD
  • Odpowiedz
@debenek: automaty zamulają i to strasznie, szczególnie jak chcesz szybko coś zrobić, zredukować, wyjść z zakrętu z gazem, może wygodne na trasy, ale mi to strasznie przeszkadza, można z tym żyć, ale nie mógłbym tego polubić, chyba że w busie.
  • Odpowiedz