Wpis z mikrobloga

@fff112: Jak było dbane, olej na bieżąco to nie jest to zły pomysł. Mam w rodzinie i A i B. B Pali więcej niż A z tym samym silnikiem (oba hatchback - 2.0 160 vs 174KM). Pewnie zaraz będzie, że to Opel i ciężkie itd. To racja, ale ja akceptuje te bolączki i na trasy dla mnie auto jest bdb. Wersja A z 2012 pali mi 5.5l, B z 2017:
  • Odpowiedz
  • 0
@theBrain: Trochę to dziwne bo są sporo tańsze od nawet leona 2.0 tdi czy octavii które są segment niżej niż insignia pytanie z czego się tak niska cena bierze...? Do 70-75k widzę, że spokojnie można wyszukać sztuki z przebiegiem do 100k
  • Odpowiedz
@fff112: Może chodzi o renomę Opla :). Poczytaj ewentualnie insignia club o bolączkach, podejmiesz decyzje na podstawie doświadczenia użytkowników. W zeszłym roku kupiliśmy za 65k, 2017r ,150k przebiegu, 174KM, z drzwiami po małej kolizji (już było naprawione). Do dziś tylko czujnik ciśnienia opony wymieniony i zrobione 15k km.
  • Odpowiedz
  • 0
@theBrain: @sberatel Może będę jednak szukał tej wersji pod koniec roku, szukałem megane 4 1.5 bluedci 115 koni w kombi czyli mniejszego auta i tak widzę, że te insignie cenowo wcale nie są dużo droższe...a ważnym aspektem dla mnie jest żeby się na minę nie wpierniczyć silnikowo mechaniczną i szukam właśnie opinii czy się psują czy standard jak każde normalne auto pomijając te wytyrane i jeżdżone na miejcu diesle
  • Odpowiedz
@fff112: Moja A ma 270k obecnie, też śmigam 50km w jedną stronę i przy 5,5l/100km jest bajka :) Z większych rzeczy to rozrząd zrobiony, olej co 10k (millers) i wymieniona uszczelka smoka (wada fabryczna - znany problem, który się uwidacznia przy wymianach oleju co 20-30k km).
  • Odpowiedz
  • 0
@theBrain: W tej B ile przebiegu? Jakieś większe awarie do tej pory? A odpada bo ja bym szukał coś do 100-120k nalotu żeby w miarę bezproblemowo pojeździć 5-6 lat. 20k rocznie więc pewnie bym do 200-250k przebiegu dobił i się zastanawiam czy na te przedziały coś poważnego nie przypada..
  • Odpowiedz
@fff112 w B teraz ~170k km, tylko rozrząd, olej wymieniamy jak w A co 10k Millers. Pilnujemy chłodzenia turbiny w obu autach, raczej spokojna jazda. Na autostradach do 150-160km/h. Na czas zakupu B rozglądaliśmy się jeszcze za Mondeo. Wybór padł na Opla, chyba z sentymentu bo w rodzinie już była Vectra B, C, Corsa C, no i teraz 2x Insignia jest.
  • Odpowiedz