Wpis z mikrobloga

Panowie i Panie, temat grzane manetki :D
Motocykl Yamaha TDM900, 2010r.; kupiłem 3 lata temu z grzanymi manetkami, gdzie poucinane przewody przy samej dupie są.
Naszło mnie żeby to przywrócić do stanu używalności, sprawdziłem na krótko aku z UPS i grzeją.
Teraz jak to odtworzyć ? Manetki nigdzie nie mają oznaczeń, przeszperałem Internet znalazłem tylko podobne w FJR1300, ale nie wiem jak tam idzie zasilanie tego.
W motocyklach są chyba jakieś dedykowane wtyczki takie dziwne, nie wiem jak to się nazywa, da się dokupić może ?
Nie chciałbym też tego podpinać do aku bezpośrednio, gdzie by to najlepiej zasilić ? Może ktoś mierzył się z podobnym problemem i podzieli się doświadczeniami ;)

EDIT
Te wtyczki na dole to od regulatora, z manetek wychodza tylko kabelki i takie dziwne beczki jakieś #!$%@? wie co.

#motocykle #naprawiajzwykopem #yamaha #pytaniedoeksperta
Dezynwoltura - Panowie i Panie, temat grzane manetki :D
Motocykl Yamaha TDM900, 2010r...

źródło: manetki

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@Dezynwoltura: prawy dolny róg, wtyczka hermetyczna. Pozostałe to jakieś zwykłe wciskane.
Skoro do manetki idą dwa przewody to jest tam tylko element oporowy grzejny, zatem nie ma znaczenia czy to +/-. A tego przewodu przy manetce jest bardzo dużo. Obrobić i śmiało się złapie cyną. Oczywiście z koszulką termokurczliwą. Ja musiałem się docinać do manetki bo miałem wyrwane. Zalałem to klejem pistoletowym, termokurczem i trytytką.
  • Odpowiedz
@Dezynwoltura: napięcie trafia na regulator i z regulatora na manetki, bo moc grzania sterowana jest napięciem tak bym obstawiał, zasil regulator 12V, kręć nim i mierz co wychodzi, czy on w ogóle działa
  • Odpowiedz
@Dezynwoltura: "beczki" to konektory tulejkowe: https://allegro.pl/oferta/konektor-okragly-tulejkowy-wsuwka-5szt-5757356988

Jak podłączyłeś że zaczęły grzać? Tam prawdopodobnie są grzałki i czujnik powinny być 4 albo 3 żyły na każdą manetkę. Prawdopodobnie grubsze żyły idą do grzałek. Ale jak nie wiesz dokładnie co do czego podpiąć to zepsujesz albo czujnik albo sterownik. ¯\(ツ)/¯ Jak się da to rozebrać, manetki, przedłużyć co trzeba, rozebrać sterownik, zobaczyć opisy na wejściach albo pomierzyć i spiąć. powodzonka ( ͡
  • Odpowiedz
Co do zasilania, u mnie akcesoryjne grzane manetki są wpięte w stacyjkę i 4. sezon wszystko działa bez zarzutu, a używane również i latem w chłodniejszy wieczór, etc.
  • Odpowiedz