Wpis z mikrobloga

@4ntymateria: najbardziej nie rozumiem jednego. Niektórzy usprawiedliwiają wysokie ceny BO KOSZTA. No spoko, ale skoro koszta są wysokie to trzeba mieć jednak te minimum przyzwoitości i za tę cenę zaoferować jakieś choć trochę ciekawe jedzenie, gdzie można by się faktycznie wybronić tą wyższą ceną. A nie kurde ordynarną zapieksę, bułę z pieczarkami, a potem dziwić się że ludzie wyśmiewają te ceny xD
  • Odpowiedz
może się zapytaj restauratorów na zachodzie, wytłumaczą ci ten fenomen jak im się opłaca kawa za 1 euro


@kinlej:

Nie mówię że nie ma takiego miejsca - ale średnia cena kawy na zachodzie z mojego doświadczenia to 3-4 euro.
  • Odpowiedz
którzy myślą, że byle buda to ich jakaś wielka nieruchomość i w większych miastach mają ceny najmu z kosmosu


@kogut_20:

Kurcze, pewnie masz rację. No cóż, pójdę do foodtrucka, pewnie będzie taniej.
  • Odpowiedz
@Rick_Sanchez: oczywiście masz rację. Dlatego klienci są nawet bardziej winni, że kupują takie g---o. Odnosiłem się tylko do tłumaczeń że "tak sobie heheszkujecie z cen, a musi być drogo bo ja mam koszta"
  • Odpowiedz
  • 21
@January-zwiedza-szpary: Tak, tak. Biedne gastro ledwie zipie xD Od zakończenia pandemii w------i z cenami tak bardzo jak tylko się dało. Gastro w dużych miastach w PL na ceny jak w zachodniej Europie.
  • Odpowiedz