Wpis z mikrobloga

#podrozowanie #podrozujzwykopem #wlochy

Mirki, lecę do Wenecji, wracam z Bolonii. Mam do dyspozycji pełne 5 dni na zwiedzanie. Chciałbym odwiedzić jeszcze jakieś okoliczne miasto (Florencja/Werona). Ile dni poświęcić na konkretne miasta, żeby jak najwięcej zobaczyć?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rysio_lubicz: a widziałeś mapę? Ja wiem, że w Włoszech jest Freciarossa, ale lepiej chyba obskoczyć miasta na linii Wenecja - Bolonia niż jechać przez pół Włoch i tracić czas
  • Odpowiedz
@rysio_lubicz: moim zdaniem na Wenecję minimum 2 dni, 3 jeśli chcesz płynąć na Burano (co polecam, zwłaszcza wczesnym rankiem jak jeszcze nie ma ludzi). Bolonia to 1 dzień wystarczy, nie jest zbyt czarująca. W pozostałe 2 Florencja.
  • Odpowiedz
@rysio_lubicz: Ja bym brał Wenecję na min. 4 dni zeby nie latać od punktu do punktu, tylko połazić po głównej wyspie, odwiedzić wszystkie miejsca warte uwagi, popływać po wyspach (Murano i sklepy ze szkłem, muzeum szkła, Burano i kolorowe domki, Lido i plaże, Wyspę San Michele), pochillować sobie. Chyba że tak Cię nosi, że nie wytrzymasz w jednym miejscu, to wtedy się wybierz aż do Gardy autostradą, po drodze odwiedzając
  • Odpowiedz