Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Dzisiaj sie dowiedzialem ze na zachodzie Europy moga brac kredyty hipoteczne ze stala stopa oprecentowania na caly okres kredytowania....
Francja = 1.3% na 30 lat wraz z ubezpieczeniem w sumie 2%
Holandia = 1.92% na 30 lat
Hiszpania = 1.1% na 20 lat

A w Polsce? Polacy uwielbiaja wysokie ceny, niskie pensje i gorsza jakosc. Kraj niewolnikow.

#nieruchomosci



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: widzisz, jakbys znal podstawy eknomii to bys takich wysrywow nie tworzyl. A tak to pozostaje ci sie douczyc albo spadac na zachod i dostac po gebie od uchodzcy jak mu sie nie spodobasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Dzisiaj sie dowiedzialem ze na zachodzie Europy moga brac kredyty hipoteczne ze stala stopa oprecentowania na caly okres kredytowania....

Francja = 1.3% na 30 lat wraz z ubezpieczeniem w sumie 2%

Holandia = 1.92% na 30 lat

Hiszpania = 1.1% na 20 lat


A w Polsce
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Nie wiem jak gdzie indziej, ale w UK wziąłem sobie 1.2% na cały okres (brałem kredyt tylko na 10 lat, 1.1x rocznej pensji jedynie) i to jest bardzo komfortowa sytuacja, spłacę pewnie w 5 lat i tak z nadpłatami.

To było w czasie COVIDu, w Polsce też się dało wtedy już brać 5-letnie przynajmniej stale stopy, więc jeszcze 1-2 lata miałbyś spokój.

COVID to była super okazja. To był krach kosztów kredytowania. Taki tani pieniądz, źe aż żal było nie brać. Nawet wielkie firmy siedzące na kupie cashu, brały sobie te kredyty. Nawet FAANGi.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: czyli mówisz że jak w Polsce będzie wprowadzony tani kredyt i więcej osób będzie miało możliwość kupna mieszkania to popyt się zwiększy i ceny pozotaną na swoim miejscu? :)
Może i tak, jeśli podaż podąży za popytem
  • Odpowiedz