Wpis z mikrobloga

Wynik Koalicji Obywatelskiej mocno cieszy. Zwycięstwo i ponad 37% poparcia w wyborach sprzyjających eurosceptykom to naprawdę bardzo dobry rezultat dla centrowej i silnie euro-entuzjastycznej partii. Natomiast 36% dla PiS-u, nawet gdyby potwierdziło się te 33-34% z exit poll to i tak jest dla mnie abstrakcja. Jak można głosować na PiS po tych wszystkich aferach, machlojach i nawet nie kryciu się ze swoim złodziejstwem oraz jawnymi drwinami ze społeczeństwa?

Ja rozumiem nawet, że ktoś głosuje na Konfederację, ponieważ oni jeszcze nie rządzili. Wielu młodych wyborców nie interesuje się polityką na co dzień i idzie głosować na przekór PiS oraz PO. Do tego Mati patrz jak Braun fajnie z gaśnicą zrobił albo Sławek na Tik Toku jak wszysykim pocisnął. Jestem w stanie to skumać z perspektywy 20-letniego wyborcy albo tego zirytowanego na wszystkie ugrupowania.

Natomiast głosowanie na PiS po tym co robili przez 8 lat naprawdę pokazuje, że 1/3 społeczeństwa jest solidnie upośledzona. Naprawdę będąc prawicowcem wolałbym iść na jaką Bryłkę albo Zajączkowską niż na tych jawnych złodziejów i skazańców jak Kamiński, Obajtek, Wąsik i fundować im wygodne życie w Brukseli.

#bekazpisu #wybory #neuropa #polityka
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lambo994 Wąsik i Kamiński tyle wycierpieli w więzieniu przez reżimowy rząd Tuska, więc niech coś z życia mają i sobie zarobią w Brukseli. Obajtka też prześladowali, więc niech się odkuje w tej UE. A Braun fajnie z gaśnicą robił.

  • Odpowiedz
@Lambo994: To jest efekt lat prania mózgów. Jest jeszcze jedna rzecz. PiS celuje do ludzi o mentalności nabywców garnków czy tam pościeli z wielbłąda - to są ludzi, którzy łatwo dają się oszukać, ale nie chcą się do tego przyznać. Część z nich wie, że coś jest nie tak, ale będą w to brnąć do upadłego - tak jest najłatwiej.
  • Odpowiedz