Wpis z mikrobloga

#polska #jeleniagora Co jest właściwie nie tak z Jelenią Górą? Super turystyczna miejscówka, blisko do różnych atrakcyjnych miejscowości, sezon lato/zima. A mam wrażenie, że jakoś to się nie kręci. Czy to mylne spostrzeżenia, czy jest coś na rzeczy?
  • 9
  • Odpowiedz
@EtaCarinae: Też chciałbym wiedzieć, czasem tam bywam i według mnie to miasto ma bardzo kiepskie połączenia drogowe. Od zgorzelca same dziury, od bolkowa wieczne korki. Już pomijając, że jedzie się ciągle wioskami 50 km/h
  • Odpowiedz
Co jest właściwie nie tak z Jelenią Górą?

@EtaCarinae: miasto jest przeklęte. To zemsta duchów Niemców za wyburzenia kamienic na Podwalu i ulicy Kopernika z czasów PRL. Klątwa się odczyni, gdy pan Kaczyński po niemiecku przeprosi duchy za krzywdy doznane za komuny.
  • Odpowiedz
  • 0
@Reynald: ja tam byłem pierwszy raz. Opuszczone rudery przy wjeździe od DK3.Zwijający się przemysł i turystyka. Byłem w jakimś pensjonacie w Jagniątkowie i wszędzie daleko. Nie zazdroszczę lokalsom.
  • Odpowiedz
Zwijający się przemysł i turystyka

@EtaCarinae:
Wut? Miasto właśnie wraca do korzeni. To był ośrodek turystyczny a komuniści go zamienili w przemysłowe bagno, na szczęście przyroda się zregenerowała. Poza tym, przemysł powoli ale się stale rozwija, tak samo i turystyka zaczyna jakoś ruszać. Szkoda tylko, że daliśmy się wydymać na komunikacji, bo szlaki kolejowe do Wrocławia wyremontowane tylko te najwolniejsze z mega zakrętami i pociągi jeżdżą tam 40 km/h a
  • Odpowiedz
  • 0
@Endrius: a jak to jest z wioskami. Dowiedziałem się, że za komuny była łapanka na okoliczne miejscowości by zrobić województwo. To chyba nie pomaga, gdy granice miasta są tak rozwleczone.
  • Odpowiedz
@EtaCarinae: komunikacja jest do dupy. W weekendy praktycznie nie ma autobusów na wioski. O szynobusach/pociągach to już całkiem zapomnij. Przykład Łomnica, Wojanów, Karpniki - gdzie nie rzucisz kamieniem, tam trafisz jakiś pałac. Ładne odnowione. Do tego na skałki dla wspinaczy blisko. No ale nie masz auta to nie dojedziesz. A kto jeździ na wakacje żeby się tłuc po wąskich wiejskich drogach?
  • Odpowiedz
@EtaCarinae: Miasto jest zbyt duże w porównaniu do tego jest jak relatywnie biedne, przez co jest słabo zadbane, a może to też kwestia gospodarzy. W każdym razie tereny są znakomite, wokół, a miasto odstraszające, choć ma wiele urokliwych zakątków i może się podobać w wielu miejscach. Plus jest tu taki dysonans, gdzie niby mieszkańcy są biedni, a ceny nieruchomości, w knajpach, są bliskie miastom wojewódzkim (przez atrakcyjność terenów), co też
  • Odpowiedz