Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Udało mi się załapać na BK2%, co prawda wielka płyta ale jest. Oprócz tego dobrałam przy tym kredycie kilkadziesiąt k na wykończenie mieszkania, konkretnie na zrobienie łazienki. Mam czas do końca stycznia. Doszłam jednak do wniosku po umeblowaniu, że łazienka nie wygląda aż tak źle i nie wymaga generalnego remontu. Mogę zrezygnować z tych pieniędzy bez żadnych konsekwencji finansowych poprzez jakiś aneks do umowy? Co mi grozi, jeżeli nie zrobię tego remontu, oprócz zwrotu kasy na remont zapłacę karne odsetki?
#kredythipoteczny #pko #nieruchomosci



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: gdyby to był kredyt bez dopłat z BGK, to być może by przeszło.
Najbezpieczniej byłoby dokonać jakiejś prowizorycznej naprawy wymiany, np. gniazdek, lampek, drabinki, jakieś świeże szafki + przemalowanie fug.
Dużo nie wydasz, a zawsze masz punkt zaczepienia że jednak na coś pieniążki poszły.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Ja serio nie rozumiem osób, które pytaja o takie rzeczy z anonima na wykopie zamiast pójść do banku.

Można nadpłacać Bezpieczny kredyt 2%, ale istnieją określone zasady na ten temat. Jeśli część kredytu została spłacona przedterminowo, dopłaty do rat wygasają z ostatnim dniem miesiąca, w którym to nastąpiło.

Po upływie pierwszych 3 lat można swobodnie nadpłacać kredyt. W ciągu tych pierwszych 3 lat nadpłata wiąże się z utratą dopłat,
  • Odpowiedz
Mogę zrezygnować z tych pieniędzy bez żadnych konsekwencji finansowych poprzez jakiś aneks do umowy? Co mi grozi, jeżeli nie zrobię tego remontu, oprócz zwrotu kasy na remont zapłacę karne odsetki?


@mirko_anonim: W Twojej umowie kredytowej jest zobowiązanie do przeprowadzenia prac remontowych w przewidzianym terminie. Brak spełnienia tego zobowiązania może się wiązać nawet z wypowiedzeniem umowy przez bank.

Aneks jest dobrym rozwiązaniem, jednak zwracam też uwagę na niskie oprocentowanie kredytu w
  • Odpowiedz