Wpis z mikrobloga

Pomińmy kwestię kobiet w nauce, które na starcie z racji płci miały mocno pod górkę by udowodnić swoją wartość i umiejętności, przez co wiele z nich nie zostało dostrzeżonych a przez to wielu facetów uważa kobiety za głupsze i gorsze, gdyż "nie przyczyniły się do rozwoju cywilizacji tak jak mężczyźni", i dlatego wszystkim mężczyznom należy się większy szacunek a kobiety mają "znać swoje miejsce" (taki uj).

Skupmy się na tym - co to za słowo "chirurżka" ??

Feninatywy weszły za mocno...

#logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #p0lka #feminizm #pieklomezczyzn #pieklokobiet
AlienFromWenus - Pomińmy kwestię kobiet w nauce, które na starcie z racji płci miały ...

źródło: IMG_20240609_124956

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@kosmita: nie wiem jakim cudem możesz skomentować mój post, ponoć masz mnie na czarnej.

Nie wiem kto to wymyślił, nie mam nic do różnych feninatywów jeśli brzmią jakoś sensownie (np kierownik i kierownicza, manager i menadżerka) ale już takie łamacze językowe jak chirurżka to przegięcie xD
  • Odpowiedz
@bluzgajacy: jeśli już oczerniamy kobiety w nauce, mając wątpliwości, czy faktycznie były takie genialne czy tylko im się szczęśliwie udało przypisać się do czyjś zasług, to wypadało by podać jakieś źródło.
  • Odpowiedz
@AlienFromWenus: Błędy z przeszłości nie powinny być pretekstem do popadania w drugą skrajność typu: "Dawajmy kobietom dodatkowe punkty przy rekrutacji" bo to nie tędy droga, prowadzi to do degradacji nauki bo dostają się potem osoby które nie powinny się dostać, nie dlatego że są kobietami tylko dlatego że poprostu nie mają intelektu i talentu.

Testy i punktacja powinny być jednolite dla każdego by na uczelnie dostawali się najzdolniejsi, bez znaczenia jaka płeć czy rasa czy wyznanie.

Pomyśl sobie że nie tylko u kobiet talenty się marnowały, nawet jak jakiś facet urodził się inteligentny w cholerę to też mogło się okazać, że np. urodził się w feudalnym państwie jako chłop na totalnym #!$%@? rządzonym przez tyrana który dla beki losowo zabijał dzieci i akurat padło na
  • Odpowiedz
@AlienFromWenus: miały.... do 19-20 wieku. Już podczas wojny i komuny kobiety wykazywały się bystrością i zaradnością pracując w fabrykach amunicji, czy też pisząc programy na kartach perforowanych. Obecnie twój wysryw jest nieaktualny.
  • Odpowiedz