Wpis z mikrobloga

Dostałem awansik na jednego z głównych automatyków na zakładzie od awarii, bo z tych co pozostali najwięcej ogarniam, a ten co zająłem jego miejsce przeszedł typowo na programistę, czyli dostałem podwyżkę... roboty i przejście na 3 zmiany.
W związku z powyższym, zastanawiam się czy iść w tym kierunku dalej, zrobić jakiegoś inżyniera w tej dziedzinie zaocznie na polibudzie, czy odbić w całkiem innym kierunku. Problemem tutaj jest to, że matematyka wyższa nigdy nie była moją mocną stroną. Zastanawiam się nad Automatyką i Robotyką na Politechnice Częstochowskiej, lecz mam powyżej 30 lat, więc energia życiowa powoli słabnie. Co sądzicie
#studia #air #robotyka #plc #automatyka #dur #pracbaza #studbaza #pcz

Miałem ostatnio drobne osobiste problemy ale wszystko się powoli prostuje, moim problemem jest to że pracuję na zmiany więc NIE mogę iść do szkółki w której zajęcia są w piątki, nawet kosztem wydłużenia toku nauczania.
Z drugiej strony grzebanie w tygodniu w kablach a w weekendy uczenie się o budowie kabla to tak trochę może spowodować wypalenie zawodowe, ale serio czuję, że potencjał się marnuje i powinienem iść póki w ogóle rozważam taki scenariusz, nie chciałbym jednak, odpaść na pierwszej sesji.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@unitrax: Pierwsza myśl to idź i pogadaj w pracy na ten temat. Jeżeli to nie jest kołchoz i januszex to powinni ci pomóc w dokształceniu się, a po tym co słyszałem od znajomych na studiach to i wielu miało płacone przez pracodawcę za nie.
  • Odpowiedz
Najpierw się dowiedz gdzie możesz studiować, jak wygląda plan nauczania. Zastanów się czy polibuda(będzie ciężko) czy jakaś prywatna uczelnia (we Wrocławiu jest WWSIS i prowadzą kierunek AiR zaocznie w co drugi weekend). Dowiedz się ile kosztuje czesne czego możesz się tam nauczyć (nawet najgorsze uczelnie mają przedmioty które są dobrze prowadzone).

Ja stałem przed podobnym dylematem jakieś pięć lat temu, ale miałem gorzej bo nie pracowałem w branży. Teraz z papierkiem od
  • Odpowiedz
@unitrax: pracuje w branży 15lat, i o ile jest duże ssanie na rynku, to zarobki są średnie, zarabia się albo w delegacjach, lub na własnej dzialalnosci, czyli tam gdzie papier nie zawsze jest potrzebny (ale się przydaje) sam robiłem studia zaoczne i uważam to za stratę hajsu i czasu, AiR na PP i PW są tak odjechane od rzeczywistości w branży, że nikomu nie polecę.
Szczerze mówiąc to jak możesz
  • Odpowiedz
@unitrax: jak jesteś ze Śląska to zastanów się nad jakimś kursem z automatyki czy robotyki. Polecam https://emt-systems.pl/
Wg mnie taki kurs + praktyka którą masz w pracy może dać więcej efektów niż studia.

Plus zawsze możesz pracę na wyjazdową, projektów w Europie jest sporo :)
  • Odpowiedz
  • 0
@Akira: A co się miało urodzić. Rekrutacje dalej otwarte ale w związku z zawijaniem biznesu z Polski sam myślę się zawinąć( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Akira: nie rekrutowalem się jeszcze ale przypomniało mi się że dawno autem nie jeździłem i wziąłem sobie kurs doszkalający. Dalej myślę o inżynierce ale mam słomiany zapał. Może jakaś filologia albo psychologia bo tam chociaż kobiet trochę i inne środowisko niż olej i wióry
  • Odpowiedz