Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Dlaczego wszyscy chcą koniecznie mieszkać W MIEŚCIE W CENTRUM zamiast 5-15km od miasta jak człowiek? Co takiego jest w mieście, że trzeba koniecznie mieć swój przepłacony kurnik jak najbliżej centrum? Znam takich agentów i czekają do weekendu żeby wyjechać za miasto odpocząć.
Przecież w tym centrum nie ma dosłownie nic. Kupować mieszkanie w mieście po to żeby chodzić do zabytkowego kościoła na rynku albo stać przy fontannie? Nie wiem, codziennie do teatru albo filharmonii chodzicie czy co? Może do DaGrasoo będzie bliżej, hm?
Jak kogoś stać na mieszkanie to i tak pracuje zdalnie, ciuchy każdy kupuje online. Poza tym to nie lata 90 i wszędzie poza miastem są: żłobki, przedszkola, żabki, biedronki, przychodnie. Co z tego, że macie blisko to miejsc zupłenie niepotrzebnych do życia, skoro pół dnia zajmuje dojazd bo wszędzie korki i przepełniona komunikacja miejska?

#nieruchomosci #kredythipoteczny #polska #mieszkanie #wynajem #kredyt #dom #bezpiecznykredyt #kredyt2procent #ekonomia #inwestycje #mieszkaniedeweloperskie #deweloperka #warszawa #krakow #wroclaw #poznan #wies



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Dlaczego wszyscy chcą koniecznie mieszkać W M...

źródło: SQUARE_1280

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: tak, zgadzam się, sam się teraz wyprowadziłem na przedmieścia i myślę że dość dobrze trafiłem, choć na pewno nie idealnie(oczekiwałem większej ciszy na noc ale jeszcze nie składam broni bo jest kilka rzeczy które moge zrobić xd). ale jednak większość algomeracji czy nawet mini-aglomeracji w tych czasach ledwo funkcjonuje - nawet poza godzinami szczytu, dla pracujących zdalnie, dojazd do np. galerii czy supermarketu jest ledwo możliwy.

wszędzie będziesz miał
  • Odpowiedz
@Kotouak: Warszawa to jedno wielkie pole minowe. na palcach jednej ręki można policzyć osiedla z garażem które jednocześnie pozwolą ci zaznać spokoju i dobrego snu, jak już to za grube miliony....niestety większość tych pato osiedli dobrze wygląda tylko na papierze i podczas 10 minutowego oglądania na wynajem xD później na co dzień horror
  • Odpowiedz
@villager: jak chcesz zlikwidowac korki? Bo dodawanie kolejnych pasów ich nie usuwa.


@Sabarolus: zaczynając od likwidacji systemu "czerwona fala" który został wdrożony przez komuchów od Trzaskowskiego, i potwierdzili w mediach że system jest celowo tak ustawiony żeby sabotować ruch samochodowy, likwidacja sygnalizacji na dużych rondach typu Arkadia która zmieniła je w parodię ideii Ronda

weź pod uwagę, że ja wcale nie napisałem że tą nieudaną aglomerację można naprawić - prawdopodobnie jest już na to za późno, przez fatalne planowanie przestrzenne i patodeweloperkę zabudowującą kazdy centymetr bez rozbudowy infrastruktury proporcjonalnie do
  • Odpowiedz
Co takiego jest w mieście, że trzeba koniecznie mieć swój przepłacony kurnik jak najbliżej centrum? Znam takich agentów i czekają do weekendu żeby wyjechać za miasto odpocząć.


@mirko_anonim: wszystko mam na miejscu dzięki czemu żyje efektywnie i mam czas w weekend pojechać za miasto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Dlaczego wszyscy chcą koniecznie mieszkać W MIEŚCIE W CENTRUM


@mirko_anonim: to pewnie zależy co kto potrzebuje. Ja kupując mieszkanie świadomie wybrałem miejsce na obrzeżach miasta. Cisza, spokój, korki nieco mniejsze, dużo miejsc do parkowania, dużo zieleni i w zasadzie wszystko jest na miejscu (pozostałości po planowaniu osiedli za czasów prlu). No i ceny mieszkań dużo niższe, a jak chce jechać do centrum, to mam 20-25 minut tramwajem (a niedługo wybudują
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: bo mieszkając w centrum miasta możesz wyjść ma spacer i w ciągu kwadransu jesteś na Wawelu lub w innym ładnym miejscu, a 20 kilometrów za miastem nie ma żadnej ciekawej architektury, tylko głupio ostrzyżone tuje przed domami. Nie trzeba stać w korkach, bo jak jedziesz za miasto to wsiadasz w pociąg i jesteś na przykład pod Tatrami.
  • Odpowiedz