Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Nieruchomości są zdominowane przez dwa portale naganiaczy olx i otodom. Oraz przez całkowicie zbędnych pośredników pobierających pieniądze za nic. Od kiedy pis rządził jest garagntuiczna bania nieruchomości. Znajomy szukał ponad rok działki w pobliżu miasta, doświadczył wszystkich wad pośrednictwa. Od lutego się zawziął, szukał bezpośrednio. Sporo wydał na paliwo, wybrał wszystkie możliwe urlopy, a od kilku dni ma działkę. Szukał nieco większej by zmieścił się dom i mała jdg. Cena działki bez portali,bez naganiaczy bez pośrednictwa jest około trzy razy mniejsza. Tak, aż TRZY razy mniejsza wobec typowej na portalu pośrednika. Zwykły sprzedający, zwykła transakcja, zakup bezpośredni, notariusz, sprawa zamknięta w 1 dzień. Żadnego nawijania makaronu na uszy o "apartamentach/wyjątkowych miejscach/rosnących wiecznie cenach które nigdy nie spadną/a bo w Hiszpanii to../kup tylko z pośrednikiem/itp" Mina pośredników bezcenna, NIC nie zarobili.
#olx #nieruchomosci #ekonomia #posrednicy #wygryw #dzialka



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: ja tam widziałem, że działka była wystawiona za tyle samo na portalach co na płocie 26 arów działki budowlanej za 180k. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że ktoś mi sprzeda poniżej 100k jak działka 10 arów to przeważnie 100k zł.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Z tego co odpisujesz to sprzedający działkę właśnie stracił 66% potencjalnego zysku ze sprzedaży nie biorąc pośrednika który by mu powiedział że to jest więcej warte.

I mówię to jako osoba która totalnie pluje na pośredników xD
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @PfefferWerfer ale to teraz jest sytuacja cenowa A B S U R D A L N A. Nigdy nie było w historii Polski takich cen. Całe SpaceX jest mniej warte wobec świętego betonu w Polsce. Jak by devy robiły jakieś arcydzieła typu Notre Dame, ale oni robią wszystko na na karton i szpachlę. Mocne trzaśniecie drzwiami i chata się sypie(jak przerysowałem to tylko odrobinę). W Polsce
  • Odpowiedz