Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy moje biologiczne poł-rodzeństwo jest traktowane prawnie jako rodzeństwo i może mnie według polskiego prawa podać o alimenty?

Tak się nad tym ostatnio zastanawiałam. Mój biologiczny ojciec porzucił moją matkę jak miałam roczek i od tego czasu (30+ lat) go nie widziałam. Słyszałam, że podobno mój ojciec zawarł nowe małżeństwo z którego chyba ma (lub miał, bo nie wiem czy on żyje) kilkoro dzieci. Czy to moje pół-rodzeństwo, którego nawet nie znam, jest traktowane jako rodzeństwo i może pozwem nazwiązać ze mną kontakt żeby doić mnie z kasy w zgodzie z polskim prawem?

#alimenty #pytanie #prawo #zapytajprawnika #zalesie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): @szzzzzz Bo może mają do tego prawo. Alimenty należą się od małżonka, dzieci, wnuków, prawnuków, rodziców, dziadków, pradziadków i rodzeństwa. Tylko czy osoba mająca jednego wspólnnego rodzica to też rodzeństwo? Bo jeśli tak, to może finansowo opłaca się im poznać ich pół-siostrę (w sądzie)


· Akcje:
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Zgodnie z prawem niestety mając jednego wspólnego rodzica jesteście traktowani jako rodzeństwo. Natomiast, jeżeli nawet, jakimś cudem, ktoś z nich wystąpiłby do sądu o alimenty od Ciebie dla nich, to wystosowuje się argument "brak więzi rodzinnych", a dokładniej argument "roszczenie musi być zgodne z zasadami współżycia społecznego". Skoro nie znasz ludzi, nie macie kontaktu, nie są nikim bliskim, to żaden sąd nie przyzna alimentów na podstawie samej więzi
  • Odpowiedz