Wpis z mikrobloga

Za dwa miesiące o tej porze będzie już wstępnie wiadomo, czy - jak co roku - 40 000+ nieszczęśników zwabionych dawno minionym Eldorado pójdzie studiować informatykę.
Drodzy maturzyści - serio - dobrze sobie ten wybór przemyślcie, bo pracę w zawodzie to znajdzie max 10% z tego. Idźcie na coś, co za 10-15 lat będziecie mogli prowadzić na własny rachunek - projektowanie instalacji, budownictwo, prawo, medycynę, weterynarię, stomatologię, psychologię , logopedię, terapeutykę dziecięcą, fizjoterapię. Już lepiej kosmetologię przy obecnym rynku skończyć xD
Wszelkie inżynierie, gdzie ciężko jest prowadzić coś swojego omijajcie szerokim łukiem, to scam. Namęczycie się na tych studiach, a zarobki to jakby w twarz splunął, inżynier automatyk to ma z 12k brutto, gdzie 11k to teraz średnia w dużych miastach xD

#matura #studia #programowanie #programista15k #pracait
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Romska_Palo_Ul_Laputa: teraz żaluję że w gimnazjum się nie przykładałem do biologii i chemii, tylko marnowałem czas na jakąś głupią matmę i infę... Eh, a można było iść na medycynę, i mieć gwarantowaną pracę i dobre zarobki... A została robota za 6k brutto z której i tak mnie zaraz wywalą przez Czata...
  • Odpowiedz