Wpis z mikrobloga

Czy zagłosowalibyście na partię, która w swoim programie miałaby:

1. Podatki - proste i niskie. Likwidacja zbędnych oraz znaczące obniżenie kluczowych.

2. Służba zdrowia - model mieszany. Kto chce jest ubezpieczony na nfz, kto nie - ma ubezpieczenie prywatne. Trzeba jednak być gdzieś ubezpieczonym. Os. do 18 r.ż automatycznie są ubezpieczone na nfz.

3. Edukacja - zaoranie podstawy programowej i rozpisanie jej od nowa. Jak najwięcej czerpania z tzw. edukacji fińskiej. Darmowa edukacja dla wszystkich do 18 r.ż. Szkoły prywatne mają większą elastyczność w programie i treściach, ale oczywiście nadal mają nadzór kuratorium.

4. Służby mundurowe - większe nakłady finansowe i zarobki przy jednoczesnym zwiększeniu poziomu testów rekrutacyjnych jak i szkolenia w trakcie. Likwidacja zbędnych jak Straż Miejska.

5. Transport - rozwinąć infrastrukturę drogową, zwłaszcza dla transportu publicznego (kolej, autobusy miejskie i tramwaje). Zwiększenie liczby lin, przystanków, częstotliwości kursowania oraz znączace obniżki biletów na transport publiczny.

6. Środowisko i ekologia - Dbanie o środowisko - florę i faunę, rozwój OZE, ograniczenie emisji zanieczyszczeń itd JEDNAK NIE KOSZTEM ŻYCIA ZWYKŁEGO KOWALSKIEGO

7. Kościół - całkowite odejście państwa od kościoła, religia tylko w salkach katechetycznych lub szkołach prywatnych. Opodatkowanie kościoła.

8. Aborcja, eutanazja, związki partnerskie, narkotyki miękkie - legalne

9. Handlowe niedziele - sklepy otwarte we wszystkie niedziele

#polityka #wybory

Czy?????

  • Tak 50.0% (11)
  • Nie 40.9% (9)
  • nwm / sprawdzam 9.1% (2)

Oddanych głosów: 22

  • 2
  • Odpowiedz
  • 1
@rales: jak najbardziej tak, tylko punkt pierwszy jest mało kompatybilny z punktami 2, 4, 5 oraz 6

Dodatkowo co to w praktyce jest ekologia "nie kosztem życia szarego kowalskiego"? Czy zakazanie szaremu kowalskiemu palenia śmieciami i starymi oponami mieści się w tym czy nie? Bo z pewnością taki zakaz będzie jego kosztem przynajmniej częściowo.
  • Odpowiedz