Wpis z mikrobloga

@adamsowaanon to zależy... SP500 w długim terminie dawało ~10%. Jednak trzy lata to jest zbyt krótka perspektywa i przez ten czas to możesz wyjść nawet na minus na tej inwestycji xD
  • Odpowiedz
  • 0
to zależy... SP500 w długim terminie dawało ~10%. Jednak trzy lata to jest zbyt krótka perspektywa i przez ten czas to możesz wyjść nawet na minus na tej inwestycji xD

@Floryda: @LudzieToDebile
Do 5-7 lat jak bym przetrzymał w takim razie powinno być powyżej inflacji w takim razie po rozbiciu na każdy rok?

Bo widzę lokaty lecą w dół już w uk
  • Odpowiedz
@adamsowaanon nie da się tego przewidzieć. Nikt nie jest wróżką i nie przewidzi co będzie za x lat. Tendencja jest rosnąca, ale bywały lata gdzie były ciągle spadki. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem i sztuką jest wybrać dla siebie odpowiedni profil tego ryzyka :)
  • Odpowiedz
  • 0
nie da się tego przewidzieć. Nikt nie jest wróżką i nie przewidzi co będzie za x lat. Tendencja jest rosnąca, ale bywały lata gdzie były ciągle spadki. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem i sztuką jest wybrać dla siebie odpowiedni profil tego ryzyka :)

@Floryda: tak zdaje sobie z tego sprawę,
A w co wy inwestujecie obecnie?
  • Odpowiedz
  • 0
: 5 lat powinien być zakładany minialny okres inwestycji żebyś się nie posrał w dołku

@Czoso: wkładam pieniądze które mi są aktualnie nie potrzebne bo nie mam wydatków większych, a fajnie by było na chłopskie życie coś ugrać po kilku latach więcej niż z lokaty
  • Odpowiedz
@adamsowaanon:
To jest bardzo złożony temat. Jak na takie inwestycje to trzeba się liczyć z tym, żeby mieć jak najdłuższą perspektywę inwestowania. Sam zacząłem 2 lata temu, kiedy była bessa i sp500 od tamtej pory dużo zyskał. Polecam inwestomat.eu na YouTubie jak jesteś w trasie
  • Odpowiedz
Jak ktoś kupił w 2000, to na zero wyszedł po 12 latach! W każdej chwili może być podobnie.

@LudzieToDebile: Faktycznie. Ciekawe skąd te spadki. W sumie to jeden spadek to kryzys 2008. Drugi to dip gdzieś na początku 2020 - Covid? Około 2022 i powolny spadek między 2000 a 2002 - nie wiem

Ja myślę, że jak ktoś wchodzi w S&P500 to długofalowo, więc jak ktoś kupił w 2000, to
  • Odpowiedz
@adamsowaanon

najlepiej uśredniac co miesiąc po trochu

@MRacheron: no taki mam plan, wpłacać co 1-2 miesiące 1/4 wypłaty zobaczyć za kilka lat czy będzie co z tego zysku

O to, to. W książce Inteligentny Inwestor analizowali to jako jedna z metod inwestycji na danych od 1920 roku i jest to najbezpieczniejsza i skiteczna metoda. Co prawda unikasz "okazji", ale broni Cię przed kupieniem
  • Odpowiedz
@adamsowaanon:
Na początku czułem lek wpłacając 200 funtów. Twraz od tych paru lat wpłacam w MSCI world developed countries 70% wypłaty i jest git. Polecam ten styl życia, bo emeryturze to #!$%@? w dupe
  • Odpowiedz