Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#pracabaza #korposwiat #zalesie
Moja firma zmienia oprogramowanie ksiegowe i mamy miec w nastepnym tygodniu szkolenie
Ktore wyglada tak

Sroda-piatek 16:00-20:00
Sobota 8:00-16:00
Normalnie w srode, czwartek, piatek przychodzimy.

Na pytanie czy dostaniemy jakis ekwiwalent za to uslyszalem ze to nie jest w ramach naszych obowiazkow sluzbowych jak chce to moge nie isc na szkolenie no ale wiesz....

Dodam ze korpo ktore zatrudnia prawie 800 ludzi.

Ja jestem jebniety czy oni, ze chce urlop za cos takiego?



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: zgodnie z kodeksem pracy czas szkoleń wlicza się do czasu pracy. Jeżeli szkolenia organizowane są poza czasem pracy powinny być traktowane jako nadgodziny
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Ja mam inne pytanie, który konsultant ERP się zgodził na takie godziny pracy. Poza tym widać projekt zajebiście prowadzony. Oczywiście uruchomienie nowego systemu wymaga dodatkowego zaangażowania pracowników, ale podstawą wtedy jest też dodatkowe wynagrodzenie. Bez tego projekt prędzej zdechnie niż się uda. Ale jak widać po wpisie, mamy tutaj do czynienia z polską szkołą zarządzania.
  • Odpowiedz
@chomikgumiok

Ja mam inne pytanie, który konsultant ERP się zgodził na takie godziny pracy.


Prawie każdy? Konsultanci wdrożeniowi dlatego dobrze zarabiają, bo mają kiepskie godziny pracy.

Tak z ciekawości, czym się zajmujesz że nie ma nadgodzin itd.? Jedynie ABAPerzy mają więcej spokoju, ale to też nie do końca jeśli się coś posypie, albo jest golive (oczywiście w teorii można zrobić dobrze projekt tak żeby się nic nie wysypało...).
  • Odpowiedz
@fledgeling: @kodecss Jak firma ma 800 to do księgowości będzie jakiś ERP
Właśnie jestem konsultantem i nigdy nie robiłem szkolenia w takich odjechanych godzinach. I u mnie założenie było zawsze takie, że jak np klient pracuje od 6 a ja od 8 to to jest problem klienta, nie mój. Oczywiście czasem się można dogadać, ale nie na takie dziwne godziny, bo o 20 to już nikt nic ze szkolenia
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Zgarnij na piśmie potwierdzenie, czy szkolenie jest obowiązkowe. Jeśli tak, to rejestruj normalnie nadgodziny, jeśli nie to możesz sobie darować. Obowiązki służbowe obowiązują cię w ramach ustalonego czasu pracy, nie poza nim, pozdrawiam.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: jeśli to jest nieobowiązkowe szkolenie z systemu który jest stosowany w wielu firmach, to jest to podnoszenie własnych kwalifikacji i może być po godzinach.

Jeśli to szkolenie niezbędne do pracy w tej firmie to wlicza się w czas pracy i tyle
  • Odpowiedz