Wpis z mikrobloga

czy ktoś mi w skrócie wyjaśni o co chodzi w tym blokowaniu Centralnego Portu Komunikacyjnego? nie śledziłem w ogóle tego tematu w polityce i nie rozumiem, dlaczego taka inwestycja łącząca sieci transportowe w naszym kraju nie może wejść od dawna w życie? #cpk #polityka #polska
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@JC97: moje pytanie dotyczy tego, dlaczego jest to tak wielki precedens polityczny. często widzę jakieś nagłówki powiązujące CPK z partiami politycznymi i potyczkami o tę inwestycję
  • Odpowiedz
@basayev to proste. Jeśli nie będzie wystarczającego obłożenia, będzie trzeba do tego dosypywać kasę z budżetu przez x lat, bo jak wiadomo Chopin nie jest jeszcze w pełni obłożony, a LOT dysponuje tylko flotą kilkudziesięciu samolotów, to zdecydowanie za mało. Pytanie czy dosypywanie będzie trwało 5 lat czy 15, a kasa nie rośnie na drzewach. Od rządu oczekuje się, żeby nie szastał kasą na lewo i prawo tylko wykorzystywał ją w
  • Odpowiedz
@basayev: nie słuchaj tego idioty @zalew_dezinformacji_na_wykopie limit na Chopinie był już wykorzystany w lipcu 2019, i gdyby nie pandemia to dzisiaj już dawno byłby wykorzystany. W tym roku prawdopodobnie ponownie wykorzystamy ten limit. Ryzyko dosypywania kasy jest minimalne, w momencie gdy po uruchomieniu CPK zamkniemy Okęcie. Niestety Platformersi czują sporą nostalgię do Chopina, a takiemu Trzaskowskiemu dupsko pęka z wizji tego że Warszawa straciłaby lotnisko. Dodatkowo masz te limity
michalxd21 - @basayev: nie słuchaj tego idioty @zalewdezinformacjina_wykopie limit na...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
@michalxd21 https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/wiadomo-ile-jeszcze-bedzie-dzialac-lotnisko-chopina/nmln36n
1. Jesteś pewien, że rozbudowa Chopina będzie kosztowała więcej od CPK?
2. Skąd wiesz, że Trzaskowskiego d--a boli i że kieruje się jakimiś sentymentami?
3. Co mają inne wydatki budżetowe do tego tematu? To że gdzieś indziej c-----o wydają kasę, znaczy, że wszędzie mają tak robić?
4. Limity nałożone na Chopina są negocjowalne, tym bardziej że hałas generowany przez samoloty przez lata zwiększał się regularnie wraz z postępem technologicznym.
  • Odpowiedz