Wpis z mikrobloga

Ostatnio coraz bardziej ciągnie mnie na Tajwan, czy to ze względu na piękną przyrodę, historię czy też specyficzny klimat demokratycznych Chin (Trzy Zasady Ludowe ftw).

Jakim połączeniem najtaniej się tam dostać, gdzie najlepiej szukać tańszych lotów? Czy da się znaleźć coś w granicach 2k? Są jakieś triki dla osób podróżujących tam pierwszy raz?

Taguję @fuji jako specjalistę. ( ͡º ͜ʖ͡º)
#tajwan #republikachinska #podroze #turystyka
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Taguję @fuji jako specjalistę. ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Karl_Tofel xD

Co do latania z Polski to nie mam doświadczenia, bo latam Tajwan-Polska-Tajwan, a tu są trochę inne ceny biletów ( ͡° ʖ̯ ͡°) teraz np 5k PLN dałem za lot do Krk. BTW właśnie jestem na lotnisku i czekam na wylot ʕʔ
Z tego co wiem to Mirki
  • Odpowiedz
(Trzy Zasady Ludowe ftw)


@Karl_Tofel: żeby się chociaż KMT do tego dziedzictwa stosowało przez większość swojego istnienia ( ͡º ͜ʖ͡º)
Ja mam ustawione alerty google flights na loty do Tajwanu (co prawda z innego kraju) ale najtaniej z tego co widzę wychodzi z przesiadką w Chinach. Podejrzewam, że jeśli chodzi o loty z Polski może być podobnie.
  • Odpowiedz
@Karl_Tofel: Nie musisz patrzyć na Tajwan od razu, ja lecę w listopadzie do Hong-Kongu a potem z Macau do Tajwanu na 6 dni.

Inną opcją jest polowanie biletu do Singapuru, stamtąd ma się dostęp do całego regionu Azji.

A dodatkowo można obskoczyć dwa kraje ;)
  • Odpowiedz
@Karl_Tofel: Najtańsze loty z reguły są z AirChina. Największy minus to kijowe systemy internetowe i kiblowanie 10 godzinne na pustym terminalu w Pekinie. Z plusów – tanio, obsługa miła, jedzenie smaczne, propagandowe gazetki na pokładzie i możliwość dostania lounge'a. Widziałem ceny za około 2k. Ja płaciłem koło 2,5k dwa razy.

Są jakieś triki dla osób podróżujących tam pierwszy raz?


Kupić na miejscu kartę esim, hajs wymienić lotnisku (dolary na TWD)
  • Odpowiedz