Wpis z mikrobloga

Wytłumaczy ktoś, co groziłoby Polsce, gdyby na granicy poleciał ołów w tych imigrantów na białoruskich wizach turystycznych albo funkcjonariuszy białoruskich złapanych na atakowaniu naszej straży granicznej czy niszczeniu barier granicznych?

Moim zdaniem kilka strzałów z broni ostrej i skończyłyby się harce na granicy.

#ukraina
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pomorski_Wilk: chcesz strzelać do obywateli innego państwa, będących na ich terytorium, wprost z polskiego terenu?

Skoro doskonale wiadomo, że tylko o to chodzi bialorusinom, to po co w ogóle rozważać taki scenariusz?
  • Odpowiedz
@darek-jg: No to chyba mamy snajperów, którzy zdejmowaliby tych nieznanych sprawców. Zresztą jakby poszła w świat informacja, że świry z Polski strzelają na granicy, to białoruskie biuro turystyczne załamałoby się

@Spojler22 A co mnie obchodzi ruska propaganda, która działa tylko na świat rosyjskojęzyczny?

@user_no_4 Rozumiem, że brudasom na granicy wolno rzucać kamieniami w naszych pograniczników, albo ich sztyletować jak podejdą pod płot. Oraz bezkarnie niszczyć bariery graniczne? Uważam,
  • Odpowiedz
Uważam, że incydenty z bronią palną z naszej strony szybko zatrzymałyby zabawę na granicy


@Pomorski_Wilk: A ja uważam że jesteś ruskim trollem, bo skoro ruskie prowokacje mają na celu sprowokowanie użycia ognia, a ty tego namawiasz...
  • Odpowiedz
@user_no_4: I co nam mogą zrobić z tego tytułu, jak będzie ogień za atakowanie naszych funkcjonariuszy czy niszczenie płotu? To chyba jest ich obowiązek opanować swoich obywateli oraz "gości" (mają ich wizy turystyczne), żeby przestali forsować naszą granicą. Jak zabiją jakiegoś naszego pogranicznika dalej będziesz za sikaniem w majtki, bo Rosja szuka powodu i zaraz nas napadnie? Dzisiaj kolejnego zraniono.

@death070: I co gorsza, brak naszej reakcji raczej
  • Odpowiedz
@Pomorski_Wilk: No ja to bym wpuścił na jakimś odcinku maksymalnie dużo imigrantów w kontrolowany sposób, a później wszyscy zasadniczo zaginęliby na zawszę.

Niestety, to co nam się podoba i co sądzimy, nie zawsze jest w granicach prawa ¯\(ツ)/¯

Białoruś może wszystko robić, co sobie wymyślą. Niedługo pewnie zwiększy się liczba niebezpiecznych zdarzeń.

My jako państwo cywilizowane, musimy jednak zachowywać pełny poziom profesjonalizmu.
  • Odpowiedz
@user_no_4: Granice prawa? Wiesz co Jankesi do niedawna robili z Meksykańcami, jak forsowali granicę? Mam gdzieś wartości "europejskie" a raczej "unijne". Przed wojną ZSRR bawił się w takie grupy dywersyjne i kończyło się to wymianą ognia. Myślisz, że wybuchała wojna?
  • Odpowiedz
@xyz_xyz: To bez znaczenia, że kilka metrów z każdej strony, to granica RP.

Wie to każdy mający minimum oleju w głowie.

Istotne jest to, co chcę osiągnąć białoruski reżim, a ich agresywne prowokacje mają jeden cel - eskalacja.

A więc my musimy robić na odwrót.
  • Odpowiedz
@xyz_xyz: A dlaczego miałbym dopuszczać do takich sytuacji?

Ciekawa zmiana narracji ( ͡º ͜ʖ͡º) Ktoś tu mocno nie chcę trafić do Lisyczanska ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Może zastanów się na wysłaniem bliskich do Turcji "na wakacje" i później jakoś spiernicz na zachodzie? Myślałes o tym?
  • Odpowiedz
@user_no_4 yyy ze z ua jestem? Aha xD. Pytam, ze skoro nie widzisz powodu do zmiany srodków na granicy ( gumowe kule, tasery itp) a codziennie słyszymy ze kolejny nasz człowiek ląduje w szpitalu to ilu jeszcze ma tak skonczyc ? Mamy juz 4? Z czego jeden z kosa
  • Odpowiedz
Pytam, ze skoro nie widzisz powodu do zmiany srodków na granicy ( gumowe kule, tasery itp)


@xyz_xyz: Tego nie napisałem.
Gumowe kule i teasery + lasery do slepiania, powinny być tam już od kwietnia 2014 roku.

Ponadto, osobiście uważam że za niewysłanie tam opancerzonych pojazdów, ktoś decyzyjny powinieneś trafić
  • Odpowiedz
@user_no_4 sukces nie sukces, nie mozemy pozwolić im zrozumiec że sa bezkarni. Skoro gumami z gladkolufy rozganiamy cywilne strajki naszych obywateli to tam powinni walic z tego jak szaleni, jak szarancza zobaczy że podejscie pod płot lub uszkodzenie naszego pogranicznika skonczy się wpier@$lem to więcej tego nie zrobi. Ja się obawiam że białoruś da w końcu któremuś b--ń z jedym pociskiem i ktos z naszych zostawi rodzine...
  • Odpowiedz