Wpis z mikrobloga

#rower
Jakie opony polecacie na rower szosowy? Aktualnie mam 25 mm Michelin lithion 2, które były na rowerze, kiedy go kupiłem. Maksymalny rozmiar jaki mogę założyć to 28mm.
Jakie opony możecie polecić w budżecie do ~200 zł/szt? Continental GP 5000? Na allegro 28mm można dorwać za ~215zł/szt. Widziałem, że polecane są też Pirelli P Zero. Iść w 28mm?
Widziałem, że zarówno jedne jak i drugie występują w wielu wersjach, jest to trochę mylące w momencie porównywania cen.
Jeżdżę głównie po dobrym/niezłym asfalcie, rzadko zdarza się, że muszę przejechać po szutrze jakiś kawałek. Nie mam bardzo dużego ciśnienia na wyniki, natomiast przyjemnie byłoby zyskać trochę prędkości i może komfortu przy przesiadce na 28 mm.
Conti:
https://allegro.pl/oferta/opona-continental-grand-prix-5000-28c-czarna-13823064552
Pirelli:
https://www.tradeinn.com/bikeinn/pl/pirelli-p-zero-race-700c-x-28-opona-szosowa/138153803/p?utm_source=google_products&utm_medium=merchant&id_producte=13349933&country=pl&gad_source=1&gclid=Cj0KCQjw0_WyBhDMARIsAL1Vz8sZ_jvF2sQyFoOHYKDEvei1r_vYj2rPfT4Ro7OKyx7hJRA_xHd_cSkaAhPSEALw_wcB&gclsrc=aw.ds
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pp93: uwaga xDDD kupiłam nową szosę z 25mm i przekonana, że na poprzedniej miałam 28mm kupiłam nowe opony właśnie te Continentale. Jak założyłam na nową to zobaczyłam, że na starej miałam 25mm i powiem ci, że poprawy komfortu jakoś super nie czuje, jest to dla mnie marginalne

Natomiast na Continentalach mam zrobione też koło 2,5k km i dotychczas żadnego kapcia ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@pp93 u niemca masz zestaw dwie opony conti gp5000 + dwie detki za 350 ziko.

25mm to przeżytek. Na 28-30mm masz lepszy komfort, mniejsze opory toczenia szczególnie na złej nawierzchni i lepsze aero.

Ja jeżdżę na gp5000 od lat i nie mam zamiaru zmieniać na nic innego
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@Im_from_alaska: podrzucisz jakiś link?
Dętki lateksowe mam od Chińczyków, tylko czekalem na zmianę na jakiegoś kapcia/wymianę opon, bo nie chciało mi się tego robić „na pusto”
  • Odpowiedz