Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki i Mirabelki!

Co prawda mój sezon papryczkowy rozpoczął się już pod koniec stycznia, ale od kilku tygodni moje papryki są już w docelowych donicach materiałowych na balkonie. To pierwszy sezon, gdy stosuję donice materiałowe, i muszę powiedzieć, że rośliny pięknie rosną - zdecydowanie lepiej niż w donicach zrobionych ze śmietników z Ikei! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Postanowiłem w tym roku posadzić następujące odmiany:

Denchai - 2 doniczki
7Pot Lucy - 2 doniczki
Cayenne - 3 doniczki
Lemon Drop - 2 doniczki
Tabasco - 3 doniczki
Thai Orange Hot - 2 doniczki

W planie miałem też Orange Drop i Aji Fantasy, ale niestety te odmiany mi nie wykiełkowały ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Donice materiałowe okazały się strzałem w dziesiątkę - rośliny mają lepszy drenaż, korzenie są lepiej napowietrzone, a ja mogę łatwiej kontrolować wilgotność gleby. Jestem zachwycony, jak dobrze rosną moje papryki w tych donicach!

Nie mogę się doczekać, żeby podzielić się z Wami efektami mojej uprawy i mnóstwem pysznych, ostrych papryk! Jakie odmiany Wy uprawiacie w tym sezonie? Macie jakieś doświadczenia z donicami materiałowymi?

#chilihead #ogrodnictwo #papryczki #chili
thevion - Cześć Mirki i Mirabelki!

Co prawda mój sezon papryczkowy rozpoczął się już...

źródło: IMG20240603163457

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@KrolWlosowzNosa: mój balkon ma pełną ekspozycję na stronę południową. Przez pierwsze dwa tygodnie widać było że jest im bardzo gorąco, ale się przyzwyczaiły i zahartowały ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Krupier a jakie masz odmiany? Bo niektóre odmiany jak np Hungarian Black pod wpływem dużej ilości światła dostają robią się fioletowe ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@thevion wiem, niektóre mam takie, które mogą być fioletowe (mieszanka nasion więc nie wiem jaki kolor wyrośnie). ( ͡º ͜ʖ͡º)

Też mam balkon południowy i mam wrażenie, że aż za mocne to słońce jest.
  • Odpowiedz
  • 0
@recc: a to różnie. Wszystko zależy od odmiany i od wielkości doniczki. Raczej nie przewiduje, żeby były dużo większe niż są teraz. Są jednak odmiany co mogą do dwóch metrów urosnąć i dawać setki papryk z jednego krzaka.
  • Odpowiedz