Wpis z mikrobloga

@wfyokyga: A nie wiem, dla Rumunów to chyba nie jest jakis ewidentny zbrodniarz, rozmawiałem z kilkoma w wieku 20+ i mówili, że to był dobry prezydent, ale jakie poglądy polityczne dokładnie mieli, to nie wiem, raczej normalne, przecietne ziomki, żadni lewicowi komuniści/aktywiści , bo grałem z nimi kiedyś w Lola i dało się pogadać o wszystkim.
  • Odpowiedz
A nie wiem, dla Rumunów to chyba nie jest jakis ewidentny zbrodniarz

@Glikol_Propylenowy: nie jest to dziwne specjalnie, bo wojskowa junta która urządziła widowisko z tym "sądem" i "egzekucją" przejęła władzę i rządziła niczym mafia.
  • Odpowiedz
@wfyokyga: Jaruzelski był pragmatykiem i realistą, Ceaușescu był odklejony. Chłop do ostatniego dnia myślał że lud go kocha. Z dwojga złego wolę Jaruzelskiego który widząc sypiący się komunizm poszedł na ugodę i dobrowolnie oddał władzę bez wojny domowej. Ilość dziecięcych prostytutek spowodowanych politykami antyaborcyjnymi Ceaușescu można by wpisać na listę rekordów Guinessa za najbardziej #!$%@? statystyki demograficzne.
  • Odpowiedz
@Papieszpolak6996: @fornson23 @Glikol_Propylenowy @abbondanza przecież Caucescu przez długi czas był znany jako najbardziej liberalny przywódca z bloku wschodniego, lubiany przez brytyjską rodzinę królewska i cały zachód. Do tego przez paręnaście lat miał super wyniki rozwoju, poprawił sytuację w kraju i był lubiany, mógł nawet pokojowego Nobla dostać a do tego otwarcie w przemówieniu ostrzegł ludzi że chcą się bronić przed radziecką inwazją. Dopiero po wizycie w Korei północnej tak bardzo spodobał
a665321 - @Papieszpolak6996: @fornson23 @Glikol_Propylenowy @abbondanza przecież Cauc...

źródło: IMG_0839

Pobierz
  • Odpowiedz
@Glikol_Propylenowy: on był bardzo kontrastową postacią, jedne decyzje były dobre inne tragiczne.

Zapytasz się rumuna jakiegoś jaki był najlepszy prezydent jego kraju? Odpowie Casescu
Zapytasz się go jaki był najgorszy - odpowie tak samo xD
  • Odpowiedz