Wpis z mikrobloga

Rok temu zmieniłem pracę i bardzo żałuję tej decyzji, dlatego pytanie, jeśli umowa kończy mi się pod koniec lipca to powinienem poinformować wcześniej pracodawcę o tym, że jej nie mam zamiaru przedłużać miesiąc wcześniej czy 2 dni wcześniej?
100% praca biurowa to dla mnie koszmar, przez całe 23-letnie życie nigdy się tak nie wynudziłem jak przez ten rok w pracy, a hajs taki średni. Wcześniej pracowałem pół manualnie, a pół biurowo i nie czułem aż takiego wypalenia jak przez rok w tej pracy. Kończę studia i spadam z tej roboty, bo szkoda czasu i nerwów. Ktokolwiek powie, że atmosfera w pracy jest nieważna to mówi kompletne bzdury.
W poprzedniej pracy w zakładzie produkcyjnym na stanowisku kontrolera jakości była świetna atmosfera, mnóstwo fajnych osób z którymi do tej pory mam kontakt ale odszedłem w dosyć chłodnych relacjach z "górą". Natomiast obecnie nie jestem w stanie pracować w miejscu gdzie baba jest przełożonym, połowa pracowników z działu jest nowych i mają jakiś dziwny parasol ochronny, a większość rzeczy jest na mojej głowie i muszę wszystkiego pilnować, a gdy nie dopilnuję to dostaję o------l.
"Nowi" pracownicy na dziale pracują tutaj od września i dalej nic nie potrafią, kierowniczka twierdzi, że część obowiązków nie należy do nich, ponieważ się "jeszcze uczą" w związku z czym nie są dla mnie żadnym wsparciem, jeśli pod koniec lipca zgodzę się przedłużyć umowę zostanę tutaj na 3 lata i zmarnuję najlepszy czas na poszukiwanie fajnej pracy. Na chwilę obecną wiem, że praca biurowa nie jest kompletnie dla mnie. Dlatego zastanawiam się czy poinformować pod koniec czerwca o odejściu czy do końca trzymać ich w niepewności i lawirować mając przekonanie, że i tak odejdę? Nie ukrywam, że kwik będzie bolesny, ponieważ kadra jest nieprzygotowana na moje odejście i "nowi" sami z siebie tego nie ogarną od razu.

#pracbaza #praca #pytanie #zalesie #gorzkiezale
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@gomjeden: No bo wiem, że będę jeb any przez cały pozostały okres trwania umowy, przez przełożoną i innych pracowników, którzy nie są przygotowani do przejęcia obowiązków, że jak ja mogę ich opuścić, co teraz będzie itp.
  • Odpowiedz
@gomjeden należy dopiec pracodawcy jak nie jest w porządku. A jakby byli mądrzy to sami się powinni zapytać. Ja miałem w życiu największą uciechę jak jeden Janusz wytrzymał mnie do końca umowy i się zdziwił jak nie przyszedłem ,bo "on już grafik zrobił" ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
No bo wiem, że będę jeb any przez cały pozostały okres trwania umowy


@AyDeeKay: co się przejmujesz? Przychodzisz na luzaku, robisz swoje, nie stresujesz się. Co ci mogą zrobić? Zwolnić?
  • Odpowiedz
@AyDeeKay: jak ci się kończy umowa to powinieneś powiadomić wtedy gdy będzie chciał ci dać nową chyba że ci powie wcześniej że chce przedłużyć co przecież nie jest pewne
  • Odpowiedz
@AyDeeKay ogólnie nowy pracodawca może zwrócić się do starego z zapytaniem na twój temat. Szkoda sobie psuć opinie. Świat jest mały i obecny kierownik może się znać z twoim przyszłym
  • Odpowiedz
to powinienem poinformować wcześniej pracodawcę o tym, że jej nie mam zamiaru przedłużać miesiąc wcześniej czy 2 dni wcześniej?


@AyDeeKay: powiedz ten miech wcześniej, że masz zamiar porozmawiać o swoim przedłużeniu umowy. Nie wspominaj czy chcesz ją przedłużyć czy odejść bez przedłużania bo to postawi cię w podporządkowanej pozycji albo zostawi firmę na lodzie. W jednej sytuacji dopraszasz się zostania w firmie a w drugiej pracodawca może ci zarzucić, że
  • Odpowiedz