Wpis z mikrobloga

@Szinako: Ale co sie tak uczepiliscie tego szalasu? Zolnierz z granicy wraca spac do budynku lub kontenera. Mozliwe, ze zrobili sobie taki szals, zeby miec gdzie zjesc i uchronic sie od deszczu. I co z tego? maja im tam domek letniskowy postawic? ;p

Przypominam, ze to wojsko, musi sobie umiec radzic w trrudnych warunkach. WIdzialem osoby co nie umialy zlozyc namiotu, ani rozpalic ogiska w deszcz posiadajac zapalniczke.. pokazali zdj
  • Odpowiedz
Mozliwe, ze zrobili sobie taki szals, zeby miec gdzie zjesc i uchronic sie od deszczu. I co z tego? maja im tam domek letniskowy postawic? ;p


@depresyjnydziad: To nie jest pierwszy tydzień tej operacji, żeby takie g---o tolerować. Skoro żołnierz potrzebuje budować szałas, żeby normalnie zjeść, czy schować się przed deszczem to jest coś całkowicie nie tak jak powinno.

Przypominam, ze to wojsko, musi sobie umiec radzic w trrudnych warunkach
  • Odpowiedz
@Szinako:

To nie jest pierwszy tydzień tej operacji, żeby takie g---o tolerować. Skoro żołnierz potrzebuje budować szałas, żeby normalnie zjeść, czy schować się przed deszczem to jest coś całkowicie nie tak jak powinno.


Ok, tylko wez pod uwage, ze zolnierz szkoli sie do wojny. Musi umiec rozpalic ognisko, zbudowac sobie schron itd. Jezeli wszystko bedzie mial podane na tacy to w czasie wojny bedzie bezuzyteczny. Warunki na granicy nie sa zle. Przewaznie masz cieply pisilek, wracasz spac do cywilizowanego miejsca. Mogliby cos postawic, altanke czy cos. Ale osobiscie mi to nie przeszkadza i nie slyszalem za wiele negatywnych opinii na ten temat. Chetnych nie brakuje na razie, wieksza zmora jest to, ze masz zwiazane rece, zeby faktycznie bronic tej
  • Odpowiedz
Czyli że te szałasy to była tylko zabawa kilku żołnierzy?


@Szinako: nie nie była, widziałem takie same szałasy, widziałem tez ładne kontenery które wojsko woziło wzdłuż granicy, w jakim celu nie wiem i nie chcę wiedzieć
  • Odpowiedz
@N331 zdjęcia o dziwo (mając na uwadze obecne czasy xD) są tak rozpikselizowane, że równie dobrze mogą być chata przeciętnego Rosjanina, nizeli ostoją dla polskiego żołnierza. Więc imho typowy kamratowy materiał
  • Odpowiedz