Wpis z mikrobloga

W jaki sposób pielęgnować męską twarz?
Nigdy wcześniej nic nie używałem na twarz, moja cera najbardziej wpasowuje się w tłustą, z tendencją do pojawiających się pryszczy oraz porów/wągrów na nosie.
Na start zamierzam zaopatrzyć w żel oczyszczający oraz krem. Coś do tego dodać, czy wystarczy?
Teraz kolejne pytanie, czy mam zaopatrzyć się w żel oraz krem dla mojej cery? Czy produkty uniwersalne również się sprawdzą?
Dodam #rozowepaski może znajdzie się osoba z podobną cerą do mojej, która będzie miła mi pomóc z poleceniem konkretnych kosmetyków
#kosmetyki #uroda #pielegnacja
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ElPicasso: codziennie rano jakiś plyn micelarny do zmycia twarzy i krem nawilzający z filtrem UV, na wieczor cos do mycia twarzy np zel hialuronowy + krem nawilzajacy na noc. To taki must have moim zdaniem. Ja do tego dwa razy w tygodniu robie sibie peeling ryja + maseczka z zielonej glinki, a ostatnio sobie retinol kupilem bo juz po 30 i fajnie by bylo zminimalizowac powstawanie zmarszczek. Roznica jest przeogromna
  • Odpowiedz
@ElPicasso: przede wszystkim masz skórę problematyczną więc sprawdzi się dwuetapowe oczyszczanie. olejek/masełko jako 1etap, pianka/żel jako 2 etap. do cery tłustej sprawdzi się najlepiej krem-żel z bielendy, bo nie jest ciężki i szybko się wchłania, po kremie najlepiej zaopatrzyć się w lekki spf polecam holikaholika, bo nie jest tłusty i nie bieli. polecam też zaopatrzyć się w kwas salicylowy i na to zieloną glinkę na zaskorniki, ale podstawa jest zadbanie
szagatunia - @ElPicasso: przede wszystkim masz skórę problematyczną więc sprawdzi się...

źródło: 1000009049

Pobierz
  • Odpowiedz
@stuparevic: skóra twarzy jest sprężysta, przyjemna w dotyku, nawilżona, ma równomierny zdrowy kolor, nie mam żadnych pryszczy/krost (wcześniej miewałem jakieś pojedyncze od czasu do czasu), duuużo mniej zaskórników na nosie, dzięki retinolowi zmarszczki są odrobinę płytsze
  • Odpowiedz
@ElPicasso: Ja również mam skórę tłustą z tendencją do trądziku. Podstawą każdej pielęgnacji jest oczyszczanie, nawilżanie i ochrona przeciwsłoneczna. Oczyszczać skórę twarzy należy 2xdziennie: rano i wieczorem. Możesz wypróbować takie produkty jak: CeraVe emulsje do mycia twarzy, Cetaphil emulsja micelarna, Bielenda Hydro lipidium delikatna emulsja do mycia. Po myciu skórę warto nawilżać nawet jak jest przetłuszczająca. W zależności od potrzeb skóry można wybrać kremy bardziej emolientowe lub humektantowe (lżejsze). Mogę
  • Odpowiedz