Wpis z mikrobloga

Niech mi ktoś powie że polska różni się od tych afrykańskich bantustanów albo ukroruskiego oligarchicznego chlewu. Uczysz się ciężko, piszesz egzamin końcowy, dostajesz się na specjalizację a w ośrodku w którym chcesz robić mówią ci że nie ma dla ciebie miejsca i nikt cię nie weźmie jako swojego rezydenta bo nie. Sami zgłaszali że mają miejsce ale widocznie dostała się nie ta osoba dla której trzymali miejsce. Za coś takiego to placówka z własnej kieszeni powinna przez 12msc wypłacać pensje rezydencka i na 5lat mieć zabrane wszystkie wolne miejsca specjalizacyjne. Naprawdę dziwię się każdemu młodemu lekarzowi kto decyduje się pracować w Polsce, a tym bardziej jeśli chce pracować w wielkim szpitalu klinicznym. Ja też jeszcze 1,5 roku w tym chlewie i uciekam stąd #medycyna #polska #lekarz #chlewobsranygownem
pieknylowca - Niech mi ktoś powie że polska różni się od tych afrykańskich bantustanó...

źródło: IMG_20240602_101545

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • 3
@pieknylowca a potem płacz, bo za mało lekarzy danej specjalizacji, choć sami robią wszystko by lejek był możliwie jak najwęższy, co by stare zasiedziałe pryki, które pewnie nawet nie aktualizowały swojej wiedzy medycznej od 30 lat nie miały konkurencji.
  • Odpowiedz