Wpis z mikrobloga

odkryłem nowe azjatyckie uniwersum

@greenscreen: nie takie nowe. to nazywa się filipińskim uniwersum, a przynajmniej ja je tak nazywam. pisałem kiedyś o tym trochę w szybkim przewodniku po kambodżańskim uniwersum. nazwa się nie przyjęła i na Wykopie nie wzbudzają takiego zainteresowania, bo w przeciwieństwie do kambodżańskiego uniwersum, kanały rzadko ze sobą współpracują, a najczęściej tworzą swoje osobne światy. w sumie w tym filipińskim uniwersum też jest wiele ciekawych smaczków, pełne spektrum
  • Odpowiedz
, bo w przeciwieństwie do kambodżańskiego uniwersum, kanały rzadko ze sobą współpracują, a najczęściej tworzą swoje osobne światy. w sumie w tym filipińskim uniwersum też jes

@pelt: no imo jeżeli ten kanał powyżej w ogóle nie jest powiązany z resztą to trudno mówić o uniwersum skoro jedyne co ich łączy to Filipiny.
  • Odpowiedz
@WarwaraBasia: Masz rację, ale w sumie "filipińskie uniwersum" można uznać za takie uproszczone (choć niezbyt poprawne) określenie tych wszystkich polskich youtuberów na Filipinach. Bardziej fachowo należałoby nazywać te wszystkie kanały pasowałoby "zbiór różnych filipińskich uniwersów" czy jakoś tak, ewentualnie "filipińskie multiwersum".
  • Odpowiedz