Wpis z mikrobloga

#technologia #telefony #gorzkiezale
Czy też tak macie że przestaliście kupować elektronikę bo nowe urządzenie są gorsze od produktów sprzed kilku lat wstecz?
1. Smartfon
Po co mi nowy smartfon np Samsung A55 jak nowe urządzenie ma maleńką baterie 5000, zamiast 7000 w moim obecnym M51. Do tego nowy model wygląda bardziej cegłowato przez ostre aluminiowe krawędzie. W moim starym Samsungu jest Snapdragon który się nie grzeje i działa płynnie a w nowych Samsungach są autorskie procesory które zamulają i się grzeją. Do tego brak gniazda Jack.
2. Opaska sportowa
Po co mi nowa opaska sportowa np Mi band 8 jak stara 5-tka ma takie same funkcje. Jest wygodniejsza bo mniejsza. I najwarzniejsze DZIAŁA z aplikacją. Nowy mi band potrzebuje nowej apki więc nie da się kontrolować swoich wszystkich parametrów bo waga jest w starej aplikacji a opaska w nowej.
3. Power Bank
Chciałem kupić w markecie powerbank. Okazało się że teraz już nie robią wbudowanej latarki tak jak kiedyś. Teraz są już tylko powerbanki bez latarki. Widziałem jakieś g#wna na allegro z fotowoltaiką i latarką ale to przerost formy nad treścią. Ta fotowoltaika jest mi do niczego nie potrzebna.
4. Głośnik bluetooth
Po co mi nowy głośnik bluetooth jak mój Sony srs xb20 ma lepsze brzmienie od tych nowych. Nawet w recenzjach jak są porównania to narzekają że im nowszy tym gorzej gra.
5. Słuchawki anc
Kupiłbym sobie nowe słuchawki Sony XM5 ale nowe nie mają nic więcej oprócz dwa razy wyższej ceny w porównaniu do XM3. Do tego konstrukcja, zapychanie się mikrofonów i potem problemy z reklamacjami.
  • 5
  • Odpowiedz
@pss8888 telefon wymieniam co 3-4 lata. Nie muszę mieć co roku nowego. Ewentualnie do uszkodzenia. Słuchawki mam za 4k cebulionow więc bardzo długo ich nie wymienię. A z reszty elektroniki co wymieniam regularnie raz na 2 lata to części do kompa
  • Odpowiedz
@pss8888: Nie powiedziałbym, że są gorsze, tylko bardziej, że przeskok technologiczny jest tak śladowy, że nie skłania mnie do wymieniania czegokolwiek co działa.

Trzy lata temu kupiłem sobie nowy telefon i... przez trzy lata nie przesiadłem się na niego ze starego modelu z 2017 bo nie miałem potrzeby (nie jestem power userem, nie gram na tym itp.). Dopiero ostatnio stwierdziłem, że już nawet Messenger mi zaczyna mulić i chyba czas
  • Odpowiedz
@pss8888: ja z opaski zacząłem korzystać w 2017r. po 2 latach się zepsuła (xiaomi) kupiłem nowy model, ale mi gorzej leżał.. a w momencie jak poraz setny był problem z softem i nie szło się zalogować i straciłem wszystkie statystyki i dane z paru lat tak się wkurzyłem, że opaskę oddałem mamie, a ja przestałem korzystać. nie korzystam z zegarka/opaski do dziś. Jak coś zakładam tradycyjny zegrek.
Telefon tak samo, miałem xiaomi flagowca, zepsuł się bez powodu, w serwisie rozłączyli ręce nie da się tez odzyskać danych, a ja zostałem bez komunikacji na wyjeździe. To był już ten moment kiedy miara się przebrała i nigdy więcej nie kupiłem i nie kupuiię już nic od xiaomi. Tylko z tym problemy, z telefonem to masakra co się z softem działo i nigdy ten telefon nie działał tak jak trzeba.
MIałem tez inne produkty xiaomi i też są problemy z softem

Teraz mam samsunga jako smartfon i dopóki się nie rozwali to będę z niego korzystał. na razie mam 2 lata, ale 1 dnia po zakupie, czekając na pokrowiec, jak wyszedłem z nim na dwór to mi wypadł z kieszeni i pękł ekran xd na szczeście 3 kreseczki w samym rogu prawie nie widoczne, ale na dniach mi spadł z łóżka na podłgę i pękło to już całkiem w mak. ale tylko ten róg. Dotyk chodzi, na widok nie wpływa, ale teraz to już go do wody nie
  • Odpowiedz