Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #kredythipoteczny

Cześć, razem z partnerką szukamy mieszkania dla siebie, po paru latach najmu. Możliwe, że kiedyś pojawi się dziecko, na razie nie planujemy. Czy 60 metrów będzie wystarczające? Myślałem, że 60 metrów jest okej na rodzinę 2+0 bądź 2+1 w przyszłości (trzy pokoje), jednak na wykopie regularnie czytam komentarze, że 35 metrów na osobę to minimum egzystencjalne (przykład załączam)

Nie stać nas jednak na 90-100 metrowe mieszkanie czy dom. Myślicie, że poczekać, aż dozbieramy, najmując dalej, czy kupić takie 60-metrowe i jakoś to będzie?
karetpoker - #nieruchomosci #kredythipoteczny 

Cześć, razem z partnerką szukamy mies...

źródło: temp_file3059171796401866816

Pobierz

60 metrów dla rodziny 2+1

  • za ciasno 28.0% (65)
  • powinno starczyć 72.0% (167)

Oddanych głosów: 232

  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@karetpoker: jeśli pracujecie z biura, to 60 m2 wystarczy, salon z kuchnią + dwie sypialnie, w tym jedna dla kaszojada. Jeśli pracujecie zdalnie, a przynajmniej przez część tygodnia, to będzie zbyt mało dla 2+1.
  • Odpowiedz
@karetpoker: zależy od wielu czynników. Chociaż od tego, czy któreś pracuj zdalnie i potrzebuje przestrzeni do pracy. Jeśli nie, to uważam że bez problemu się uda zmieścić na takim metrażu. Sam wychowałem się z bratem na 63m i przestrzeni to nam nie brakowało.
  • Odpowiedz
@karetpoker: 35 m ale z przestrzenią wspólną kuchnia, łazienka. Sypialnia to licz tak, powierzchnia łóżka plus szafek i dodaj wolną podłogę o powierzchni jednoosobowego łóżka i powinno styknąć.
  • Odpowiedz
@karetpoker: wyobraź sobie strukturę zarobków w polskim społeczeństwie jako piramidę. Czubek piramidy to top 10% zarabiających. Zróbmy zoom na ten czubek. Teraz on staje się odrębną piramidą. I czubek tej nowej piramidy, czyli top 10% z top 10% to użytkownicy Wykopu.

60 mkw wystarczy na 2+1, chyba że ma zwalony układ lub coś źle zaaranżujesz. Co więcej - jeśli masz dzieci tej samej płci, to na długi czas starczy dla
  • Odpowiedz
@karetpoker: wiadomo, że fajnie jest mieć więcej. Ale nie ulegaj nagonce, że to jest za mało. To tak jak z samochodami - kupisz sobie Skodę z silnikiem 150 KM, jeździ wystarczająco jak na zwykły samochód, a w porównaniu z samochodami sprzed dekady i więcej, to nawet zapiernicza, miejsca ma dużo, właściwości jezdne wystarczające do nierajdowej jazdy, ale zaraz pojawią się ludzie, którzy zaczną cię uświadamiać, że to tylko Skoda, wstyd
  • Odpowiedz
@karetpoker: Bardzo zależy od tego jak korzystasz z mieszkania. Ja wiem, że na dwupokojowym 67m2 2+1 bym się nie pomieścił. W bólach może rok czy półtora jak już bym wiedział, że inne lokum (dom) w drodze.
Ale ja mam dużo rzeczy, dwa rowery (trzeci, o najmniejszej wartości, już wisi w garażu). Komórka #!$%@?, pracuję z domu. Stoi bieżnia, trenażer.

Mieszkanie aranżowałem na kawalerkę więc jest mała sypialnia (z pokoju "dziecinnego).
  • Odpowiedz
@karetpoker weź Ty #!$%@? nie słuchaj wykopu, tu większość to dzieci bez pracy xD idź obejrzyj mieszkanie, upewnij się, że dziecko/dzieci będą miały swój pokój, Ty z Żoną będziesz miał swój pokój + salon do wspólnego spędzania czasu. Jeśli będziecie się tam czuli dobrze, to po prostu je kup.
  • Odpowiedz