Wpis z mikrobloga

a spróbuję co tam, kiedyś na wykopie ktoś polecił mi fenomenalną księgową, to może i z leasingiem pomożecie:)
Sprzedałem ostatnio auto i przymierzam się do leasingu żeby robić koszta:)
Interesuje mnie auto 2-3 letnie które po okresie leasingu (2-3 lata) chciałbym wykupić. Myślę że będzie dla mnie odpowiednie auto do tych 150k netto.

Stąd moje pytania do Was:
- Jak szukaliście leasingu? Są jakieś strony z dobrą ofertą?
- Na jakie finansowanie można teraz liczyć? lepiej brac bezpośrednio z ofert banku czy dealerów?

Pewnie z czasem pojawią się kolejne pytania ;)
Z góry dzięki za pomoc!

#jdg #leasing #motoryzacja
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Na jakie finansowanie można teraz liczyć? lepiej brac bezpośrednio z ofert banku czy dealerów?

to zależy jaka wpłata własna i jak duży wykup. Im większa wpłata początkowa i mniejszy wykup tym będzie taniej. Jak zapytałem w banku to mi 117% wyliczyli, dealer od razu zrobił ofertę poniżej 110% i więcej już nie szukałem.
  • Odpowiedz
  • 0
@supersucker: co kupuje - świetne pytanie :) potrzebuje czegoś w czym będę mógł wozić w bagażniku owczarka :) więc kombi lub suv. Myślałem na początku o jakimś superb, ale potem pomyślałem że oprócz praktyczności może warto dopłacić np do jakości. Może volvo v60/xc60? Ciężko coś wybrać
  • Odpowiedz
@pawcio nie lepiej wziąć nówkę z rabatem na gwarancji? Skoro rata będzie i tak ponad 3k brutto, to już fajnie by było mieć do tego święty spokój. Wiesz jak to teraz jest z motoryzacją. Biorąc na firmę i tak odliczysz jakąś kwotę

Chyba, że dwulatka na przedłużonej gwarancji i po kolejnych dwóch latach sprzedac.
  • Odpowiedz
@pawcio Nie wiem jak z xc60 ale na BMW 3 w touringu dostaniesz około 20% rabatu, pewnie lepsze finansowanie. Musiałbyś sobie zrobić kalkulacje całego procesu posiadania auta, od zakupu do sprzedaży, zobaczyć ile to w ogóle wyjdzie miesięcznie, dodać utratę wartości (mniej więcej wszystko wraca do pezedcovidowej normy) i zestawić z tymi liczbami to, na ile wyceniasz ryzyko, że coś się zepsuje i np wydasz 10k.

To wszystko jest już kwestia
  • Odpowiedz