Wpis z mikrobloga

#wakacjekredytowe #jdg #kredythipoteczny Cześć Mirki, ktoś już ogarniał temat wakacji kredytowych 2024 prowadząc wyłącznie JDG na zasadach ogólnych? Szum i dezinformacja a w dodatku sam pan na czacie banku z różowym logo nie ma pojęcia o czym pisze i co jego bank opublikował w formie poradnika "nie stanowiącego interpretacji przepisów prawa". Chodzi o obliczenie dochodu - wszędzie krzyczą 3 ostatnie miesiące a tu się okazuje, że dla "pozarolników" niby średnia z pitu za ub rok. Ktoś coś?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kstkcr: Dochód na potrzeby wskaźnika RdD jest wyznaczany zgodnie z ustawą z 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej. https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20040640593/U/D20040593Lj.pdf

5. W stosunku do osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą:

1) opodatkowaną podatkiem dochodowym od osób fizycznych na zasadach określonych w przepisach o podatku dochodowym od osób fizycznych – za dochód przyjmuje się przychód z tej działalności pomniejszony o koszty uzyskania przychodu, obciążenie podatkiem należnym określonym w przepisach o podatku dochodowym
  • Odpowiedz
  • 0
Dokładnie taki cytat figuruje w poradniku, dlatego chciałem się upewnić u konsultanta na czacie, który chciał mnie zbyć 3 miesiącami...Dzięki serdeczne za upewnienie.

Czyli wychodzi na to, że osoby na JDG znów będą stratne jeśli miały w ubiegłym roku wysokie dochody a w obecnym roku znacząco spadły im one spadły ;-) Świetnie! Czyli każdy pracownik Januszexu może się dogadać z szefem, żeby mu coś tam obniżał albo dał pod stołem, przesunął do
  • Odpowiedz