Wpis z mikrobloga

@Polejmnie: w sumie rozwiązaniem byłoby wyliczanie wieku przejścia na emeryturę z ilości odchowanego potomstwa, a do wysokości emerytury można dać mnożnik zależny od ilości potomstwa odprowadzającego składki ZUS w danym momencie xD
  • Odpowiedz
@podjad3k: "ilości odchowane go potomstwa", a co z rodzicami którzy stracili dzieci? Jak liczyć? Jeśli dożyje 17 lat, a 3, jak liczyć różnice? To rodzi sporo problemów na bardzo cienkiej granicy dobrego smaku.
  • Odpowiedz
@podjad3k: no toż mówię właśnie, jeśli stracili w wieku lat 17 no to i tak zainwestowany był czas i środki praktycznie jak u odchowanego, jak to liczyć? Nie liczyć w ogóle? Raczej niesprawiedliwe imo
  • Odpowiedz
@Polejmnie ja ostatnio gdzieś na grupie przeczytałam, że rodzenie dzieci i ewentualne związane z tym przywileje w postaci niższej emerytury nie może się odbywać kosztem bezdzietnych lambardziar. Bezdzietne kobiety mają mieć taki sam niski wiek, bo to tylko wybór kobiet, które mają dzieci, że chcą je mieć.
  • Odpowiedz
@podjad3k: zaraz będzie święte oburzenie, że traktowanie ludzi jak słupków i inwestycji nie przystoi w bogobojnym katolickim państwie i jak to tak - i dlatego nikt tego nawet głośno nie zaproponuje. Pomysł to jedno, ale jeszcze trzeba go umieć opakować i sprzedać motłochowi.
  • Odpowiedz
@Polejmnie #bekazprawakow i to do potęgi.
Gdzie są ci odpowiedzialni mężczyźni, którzy chcą zostać ojcami? Podpowiem, szczekają w internecie. Za różnice w wieku emerytalnymi podziękujcie prawicy patriarchalnej.

Wiem, odpowiadam na mema, ale prawacka merytoryka kończy się na memach.
  • Odpowiedz
@podjad3k: no toż mówię właśnie, jeśli stracili w wieku lat 17 no to i tak zainwestowany był czas i środki praktycznie jak u odchowanego, jak to liczyć? Nie liczyć w ogóle? Raczej niesprawiedliwe imo


@Kremufka2137: w sumie tu można też pokombinować, co innego jak ci dziecko umiera na chorobę/ktoś go zabija a co innego jak wsiada do ferrari/masserati i r---------a się gdzieś na drzewie.
  • Odpowiedz
@podjad3k Jaja se robisz czy masz kilkanaście lat? PiS zaraz po objęciu władzy w 2015 roku wycofał reformę platformy. W swoich punktach ideowych PiS podkreślał swoje patriarchalne podejście. Poza tym Polska była znacznie bardziej konserwatywna niż dziś. Za sprawa medialnej ofensywy pisu sprawa wieku emerytalnego stała się populistycznym gorącym kartoflem.
  • Odpowiedz