Wpis z mikrobloga

Szukam nowych słuchawek, jako że nigdy nie miałem do czynienia z Focalami to zainteresowałem się nowymi Azurys.
Cena - 550€. Porównałem szybko jak wyglądają ceny w różnych krajach (rozrzut geograficzny duży, bo brałem pierwsze-lepsze wyniki z googla) i to jest jakiś dramat.

Francja - 1950
Kanada - 2025
Singapur - 2150
USA - 2175
Indie - 2230
Eurostrefa - 2350

POLSKA - 2400

Wkurzyłem się, nie powiem.

Ktoś może napisać - to zamów se Francji, czy USA - niestety Francuski sklep nie wyśle do Polski, a z USA/Kanady się nie oplaca (podatek, cło, gwarancja). Ehh.. jeśli salon nie obniży mi ceny będę szukał czegoś innego.

Swoją drogą, może ktoś z mirków poleciłby jakieś inne słuchawki?
Szukam:

- typ zamknięty
- przewodowe
- charakterystyka - najlepiej Harman z podbitym subbasem
- cena do 2500

#audioboners #audio #audiofile #sluchawki #w---w
TragiKomediant - Szukam nowych słuchawek, jako że nigdy nie miałem do czynienia z Foc...

źródło: Screenshot 2024-05-31 083057

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cukru: Dzieki za odpowiedź.

AKG K371 - brzmieniowo świetne słuchawki! Jedne z niewielu, które spokojnie mogłem używać bez dotykania EQ. Były również bardzo wygodne i mobilne. Niestety, jakość budowy (słabej jakości plastik) i spasowania (skrzypienie, chrupnięcia podczas noszenia (!!)) tak mnie denerwowały, że je wymieniłem na DT770.

Austrian Audio Hi-X60 - ciekawa propozycja, poszukam czy w jakims salonie w moim mieście mają je na przesłuchanie.

HD620s - niestety pierwsze recenzje
  • Odpowiedz
@cukru: Zastanawiam się jeszcze nad Beyerami DT 770 Pro X LE 48ohm.

Miałem swego czasu 770 32 ohmy i naprawdę je lubiłem, ale miałem z nimi parę problemów (trudność w EQ, nieco zbyt ostra charakterystyka i niewyminialny kabel). Ponoć ta jubileuszowa wersja ma te rzeczy poprawione.
  • Odpowiedz
@TragiKomediant: Z tego co widziałem to według pomiarów DT770 Pro X są typowymi zamkniętymi Beyerami, tylko podniesionymi do kwadratu, co skutkuje wręcz karykaturalnie wyglądającą V-ką. Może na głowie tak to nie wygląda, ale osobiście pewnie skierowałoby mnie to bardziej w stronę DT700 Pro X z Beyerów.
  • Odpowiedz
@TragiKomediant: Problem w tym, że w tym filmie pomiary wykonano za pomocą miniDSP EARS, a ten przyrząd niestety ma się nijak do tego jak ludzkie ucho odbiera dźwięk i nie ma żadnych badań korelujących pomiary wykonane na tym przyrządzie z preferencjami słuchaczy. Poza tym zastosowana skala kompletnie spłaszcza wszelkie różnice. Więc te pomiary traktowałbym co najwyżej jako ciekawostkę.
  • Odpowiedz