Wpis z mikrobloga

@Jankowalski715:
A może trochę mniej emocjonalne to pytanie

Wasi koalicjanci wsł#!$%@?ą się w opór społeczny ws. szkodliwego projektu kredytu 0%. Czy przy braku ich poparcia jesteście skłonni razem z Płatnymi Zdrajcami Pachołkami Rosji z PiS przegłosować kredyt 0%? To dla Was test, czy jesteście koalicją obywatelską czy deweloperską.
  • Odpowiedz
@Jankowalski715: dobrą robotę robisz, często plusuję Twoje pytania na twitterze, ale to pytanie - gdzie w treści pojawiają się jakieś pachołki rosji, płatni zdrajcy trochę imo to przesada i szczerze nie za bardzo nadaje się nawet takie pytanie do radia
  • Odpowiedz
@wredny_bombelek: to jest cytat z premiera. Tusk nazwał tak kilka dni temu polityków PiS w Sejmie (pierwszy raz wiele lat temu sformułowania tego użył bodajże Leszek Moczulski w stosunku do SLD, jako rozwinięcie skrótu PZPR). Odbiło się to szerokim echem w mediach.

Nie są to moje słowa - używam ich celowo, aby podkreślić, że na co dzień PO wyzywa PiS od agentów i popleczników Rosji, ale to nie przeszkodzi im
  • Odpowiedz
@Jankowalski715: no spoko, ale ja np o tym nie wiedziałem, tak samo inni słuchacze nie muszą o tym wiedzieć, dlatego właśnie tego typu porównanie wydało mi się nie na miejscu. Mimo wszystko nawet biorąc pod uwagę kontekst że Tusk tak wcześniej powiedział, uważam że używanie takich zwrotów w pytaniu mocno obniża możliwość przebicia się takiego pytania na antenę, a właśnie chyba o to tu chodzi.
  • Odpowiedz
@wredny_bombelek: ważne, żeby redaktor wiedział. Beata Lubecka lubi takie smaczki, zobaczymy czy zada pytanie. Rano nie chwyciło imo, bo cały wywiad kręcił się wokół obronności. Pytania formułuję w różny sposób, teraz aby padło na antenie musi być jakieś nawiązanie/spin do czegoś. Takie proste pytanie "czy popieracie kredyt 0%" już na antenę nie wchodzi. Często chwytają, jak są osadzone w bieżącej nawalance politycznej - stąd te pachołki Rosji w tym pytaniu.
  • Odpowiedz
@Jankowalski715: dlatego na początku napisałem że robisz dobrą robotę, sam czasem zdaję pytania ale nie śledzę twittera na bieżąco i na razie tylko raz się przebiło, kojarzę że Twoje pytania dosyć często łapią, no zobaczymy mam nadzieję że to też załapie
  • Odpowiedz
to jest cytat z premiera


@Jankowalski715: To nie ma znaczenia - zgadzam się że robisz dobrą robotę, ale używanie takich wyrazów jest niepotrzebne.

Też Cię plusuję tutaj i na twitterze.
  • Odpowiedz