Wpis z mikrobloga

Mirki miał ktoś sytuację w DHL że zamówiłem sobie coś do punktu (te takie paczkomaty DHLowe) i uwaga uwaga.... Odmowa przyjęcia. Jak do #!$%@? nędzy paczkomat może odmówić odebrania paczki? Teraz wysyłają to z powrotem do nadawcy, już nie wspominam że to było z zagranicy. Jak zrobić raban? Bo na stronie reklamacji wpisuję numer przesyłki i napisane że odmowa przyjęcia i #!$%@? da się z tym zrobić, no brawo #!$%@?, ale ja niczego nie odmawiałem, chcę moją paczkę ( _)
Kurier ani nie zadzwonił ani nic. Niby napisałem coś w sekcji pochwały/skargi bo tylko tam przeszło

Ryptun - Mirki miał ktoś sytuację w DHL że zamówiłem sobie coś do punktu (te takie pa...

źródło: obraz

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@Ryptun: Ja tak miałem z Inpostem. Kurier wklepał kod odmowa przyjęcia i do widzenia, paczka do nadawcy. Ja jako odbiorca nie mogę niczego reklamować, a nadawca już przytulił kasę i miał mnie w d. Kuriera oczywiście nie widziałem na oczy.
  • Odpowiedz
  • 0
@Ryptun
To już masz odpowiedź. To automatu można nadać tylko przesyłki krajowe.

A i jaki przewoźnik, DHL Parcel czy DHL Expres (to są dwie różne firmy).
  • Odpowiedz
  • 0
@pcela: tylko ona jechała z chin i w polsce dhl ją odebrał. Normalnie było nadawane na adres, dostałem nr przesyłki i była możliwość żeby do automatu przenieść to tak zrobiłem
  • Odpowiedz
  • 0
@Ryptun
To działa trochę inaczej. Chińczyk wysyła towar zbiorowo do pośrednika w Polsce, a ten nadaje już pojedyncze paczki już jako przesyłki krajowe.

Paczka DHL Expres (DHL Parcel działa tylko w Europie), jest bardzo droga (kilkaset złotych za malutką paczuszkę). Natomiast DHL Global Mail, to nic innego jak zwykła przesyłka pocztowa (najczęściej jest to list polecony), tylko że obsługuje to Deutsche Post.

Ps. Możliwe, że nie było wolnych skrytek, wtedy jest
  • Odpowiedz