Wpis z mikrobloga

Wczoraj zagadały mnie dwie panie emerytki, że drożyzna paanie, że emeryty zaraz będą musieli jeść tynk ze ścian i żebym podpisał petycję przeciwko wzrostowi cen! Wdałem się w krótka, grzeczną pogawędkę, że dopiero co były wybory, suweren wybrał, święto demokracji itp.
No panie nie zgadzały się z wynikiem wyborów, bo kochna partia nie wygrała ( ͡° ͜ʖ ͡°) I tłumaczę im, że przecież Janusz Wojciechowski wprowadzał Zielony Ład, jeszcze były takie ładne reklamy jak się przechdza po łanach zboża itp. Jak pokazałem im to na szybko rzeczony klip na youtube, to panie były bardzo oburzone, mocno się zagotowały xD No i tłumaczenie że wiecie rozumiecie, oni chcieli dobrze tylko zła łunia ich oszukała i ograła! J. Kaczyński, mistrz szachów 6D i intrygi, który zawsze potknie się o własne nogi ( ͡º ͜ʖ͡º)
W tym projekcie co tam panie prosiły o podpisy niby też są jakieś inne projekty ustaw czy zmian, to rzuciłem na odchodne, żeby zaproponowały mniejsze podnoszenie płacy minimalnej. Myślałem, że po tych słowach będę wzywał karetkę bo pani zawału dostanie xD
Mówię, że inflacja, straszny wzrost kosztów towarów i usług, to tak najprośniej mówiąc. Na koniec, "paaanie, a bierze pan 500+ na dziecko, PiS tyle pieniedzy daje!" xD
Dramat, że ludzie po latach komuny łapią się na takie rzeczy i co najgorsze mają prawa wyborcze...
Kto ma gorszych wyznaców (bo to nie są wyborcy)? PiS czy PO? PiS wprowadził zielony ład, ale pisiory plują na swoich oponentów, przecież to jest mistrzostwo xD

PS. Wpis nie jest żadną laurką dla KO

#polityka #po #ko #pis #zielonylad
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dramat, że ludzie po latach komuny łapią się na takie rzeczy i co najgorsze mają prawa wyborcze...


@sajmonm: Ten typ ludzi to tzw "homo sovieticus". Oczywiście "homo sovieticus" istniał przed komuną, ale nie miał tej nazwy. Komuna wprawdzie upadła, a "homo sovieticus" wciąż ma się dobrze.
  • Odpowiedz