Wpis z mikrobloga

Kupiłem sobie tani telewizor 43 cale samsung crystal uhd 4k czy jakoś tak.
I jest pewien problem, kiedy podłączam do niego telefon i korzystam przez kabel czy bluetooth rzutowania ekranu to obraz jest ostry ale kiedy podłączam przez hdmi laptopa to ta wyrazistość jakby ucieka, jakby jakość była mniejsza.
Już rozgryzłem że ustawiając 4k będę zmuszony do jechania na 30hz bo karta graficzna obsługuje tylko full hd i dopiero wtedy mogę ustawić 60hz ale nie mogę dojść do tego co powoduje tą mniejszą wyrazistość w porównaniu do rzutowania obrazu z telefonu lub odpalenia yt z aplikacji smart tv, w każdej z trzech sytuacji obraz leci na jakości 4k lub full hd zależności jaką filmik ma dostępną.
#telewizory
  • 2
  • Odpowiedz
  • 0
@pietryna123: no nie do końca, windows przy 4k jest ostry jak żyleta jakość na yt jak wybiorę 4k też jest lepsza niż jak wybieram rozdzielczość win na 1080p, problem jest w jakby różnicy pomiędzy 4k na poszczególnych sprzętach obraz z komputera na telewizor przy streamie 1080p był mniej wyraźny niż rzutowaniu z telefonów (dwóch jak próbowałem oba samsungi może to ma coś do rzeczy) z aplikacji też obraz był ostry.
Ja
  • Odpowiedz