Wpis z mikrobloga

Już za późno, żeby zadzwonić do #banki ale może tu ktoś będzie wiedział.

Czy zaplanowane na przyszłość obciążenie karty przez serwis typu booking jest obwarowane takimi samymi mechanizmami bezpieczeństwa jak np zwykły przelew, gdzie mam powiedzmy jakiś limit dzienny typu 10k?

Planujemy większą wycieczkę i mam zrobić rezerwację hotelu na kwotę ok. 60k przy czym według informacji na bookingu konto ma zostać obciążone tą transakcją na dzień przed zameldowaniem. Czyli biorąc pod uwagę daleką destynację to będziemy wtedy najpewniej gdzieś w samolocie albo na lotnisku na przesiadce i nie będzie jak tego ratować jak bank mi zablokuje obciążenie.

Należałoby wcześniej bank poinformować o takiej planowanej transakcji czy jak to najlepiej załatwić, może ma ktoś doświadczenie?

#bank #bankowosc #pkobp #finanse
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Shyvana: Nie wiem jak to działa ale na pewno możesz zadzwonić do banku wcześniej i powiedzieć, że spodziewasz się takiej operacji, żeby sobie zanotowali i nie dzwonili tylko od razu zatwierdzili. A zadzwonić i zapytać możesz jutro ( ͡° ͜ʖ ͡°) A inna sprawa to czy w ogóle operacja na taką kwotę jest możliwa na karcie.
  • Odpowiedz
Zazwyczaj takie limity są na kartach dla klientów private banking. Zazwyczaj limity są do 25-30 tys.


@Bartosz_z_banku: nie koniecznie. pekao standardowa karta kredytowa, mozesz ustalic limit transakcji do wysokosci dostepnych srodkow, limit mozesz miec do 100k, a nie przeszkadza zeby karte nadplacic i sobie dostepne srodki zwiekszyc
  • Odpowiedz
  • 1
@Shyvana Dzień dobry, limity do karty możesz sprawdzić i zmienić:
- w serwisie internetowym iPKO: Moje produkty / Karty / kafel z danymi karty / Szczegóły i zarządzanie kartą / Zmień limity,
- w aplikacji mobilnej IKO: Moje produkty / Karty / kafel z wybraną kartą / Limity / Zmień limity,
- na infolinii.

Warto również zgłosić taką transakcję. Prosimy w tej sprawie zadzwonić na naszą infolinię: 80 302 302.
  • Odpowiedz